Влада Білорусі відібрала завод Мотор Січі

11 липня 2018, 14:45

Президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив про передачу у власність держави Оршанського авіаремонтного заводу, 60% якого належали президенту компанії Мотор Січ, народному депутату України В'ячеславу Богуслаєву.

Про це повідомили в прес-службі президента Білорусі.

"Власника вже тут немає (акціонерів Мотор Січ і Системи інвестицій та інновацій - ред.) Власники - ви (державні організації). Всі власники, які тут були, вони відмовилися самі від цього заводу. Тому дійте. Це державне підприємство відсьогодні", - заявив Лукашенко.

Відео дня

Згідно з повідомленням, вже "підготовлений процес повернення заводу у власність держави".

Крім того, Лукашенко доручив до кінця липня вирішити всі питання щодо відомчої підпорядкованості підприємства.


Оршанський авіаремонтний завод створено в 1941 році, акціоновано у 2009 році. Підприємство виконує капітальний ремонт різних модифікацій вертольотів Мі-8 (Мі-17), Мі-24 (Мі-35).


Нагадаємо, що на початку 2012 року Мотор Січ купила близько 60% акцій підприємства за 12 млрд рублів, а компанія Системи інвестицій та інновацій, підконтрольна білоруському бізнесменові Олександру Садовому, віддала 8 млрд рублів за інші 40% акцій.

Відзначимо, що ще у травні стало відомо, що влада Білорусі має намір націоналізувати Оршанський авіаремонтний завод.


Мотор Січ - один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію в більш ніж 100 країн світу. 17,3% акцій підприємства належить компанії АТ Business House Helena (Панама). У 2017 році Мотор Січ збільшила прибуток на 52% (1,1 млрд грн) - до 3,1 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X