ВКонтакте внесли до списку найбільших у світі піратських ресурсів

15 січня 2018, 12:13

Міністерство торгівлі США внесло російську соціальну мережу ВКонтакте (VKontakte), яка належить Mail.ru Group, до списку найбільших піратських ресурсів.

Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті відомства.

У документі зібрані найбільші світові ресурси, які порушують права інтелектуальної власності.

Зазначимо, що минулого року соцмережа також згадувалася в списку. Згідно із доповіддю цього року, ВКонтакте сприяє поширенню файлів, які порушують авторські права. Водночас у документі позитивно оцінили кроки, які компанія зробила для припинення піратської діяльності.

Відео дня

"Більшість успішних соцмереж роблять це так, щоб не сприяти порушенню авторських прав. Доповіді ВКонтакте про те, що компанія робить кроки з боротьби з піратством, вселяють надію", - наголошується в документі.

У 2016 році Mail.ru Group (зокрема, ВКонтакте) підписала партнерські договори з трьома міжнародними правовласниками музичної продукції: Universal Music Group, Warner Music Group і Sony Music Entertainment для отримання доступу до ліцензійного музичного та відео-контенту.

Незважаючи на це, ВКонтакте як і раніше залишається "центром контрафактної діяльності", вважають у відомстві. Соцмережа перебуватиме в списку доти, доки не почне вживати заходів щодо захисту всіх правовласників, а не тільки тих, з ким у неї укладено контракти.


До щорічного списку піратських ресурсів США включають особливо помітні ресурси, які сприяють недобросовісній конкуренції з продуктами, виробленими в США. Згадка в цьому списку не тягне за собою ніяких санкцій і служить лише нагадуванням про існування проблеми інтелектуального піратства.


Нагадаємо, що у травні 2017 року президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

У списку санкцій 1228 фізичних осіб і 468 юридичних осіб.

Санкції торкнулися російських соціальних мереж ВКонтакте і Однокласники, а також сервісів Mail.ru.

Також санкції передбачають блокування доступу до сервісів Яндекс, 1С, Софтлайн Груп, Корпорації Парус і ще низки інших російських IT-компаній.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X