
Технології перемоги. Як COSMOLOT підтримує українські військові розробки
В кінці 2022 року перший ліцензований гральний бренд в Україні COSMOLOT оголосив про співпрацю з українською технологічною компанією UA Dynamics, і став першим комерційним бренд-партнером UA Dynamics, 一 розробником та виробником багаторазових ударних БПЛА Punisher.
Наразі COSMOLOT розширює партнерство з українськими виробниками технологічної зброї та розвиває власну платформу Brave Inventors для підтримки корисних військових розробок, допомагаючи їх розробникам знайти інвесторів.
Допомога COSMOLOT
В рамках партнерства з UA Dynamics компанія COSMOLOT вже передала понад 6 млн грн на два коплекси ударних безпілотників Punisher разом з контейнерами корисного навантаження та комплектуючі для забезпечення подальшого функціонування БПЛА.
COSMOLOT підтримує розробників Punisher на постійній основі і буде продовжувати це робити й надалі.
«Компанія COSMOLOT допомагає нам забезпечити екіпажі, не тільки комплексами, а й новими літаками, які час від часу можуть губитися, розбиватися. Також ми можемо отримати допомогу у комплектуванні контейнерів корисного навантаження, які відправляємо на фронт. Ми вже передали близько 500 контейнерів на 37 екіпажів. Сума там чималенька», 一 зазначав раніше представник команди розробників БПЛА Punisher Максим Суботін.
Сьогодні цей ударний дрон виготовляється переважно за рахунок донатів громадськості, коштів самих розробників Punisher (більшість з них — ветерани війни) та допомоги окремих представників бізнесу.
Довгострокова мета COSMOLOT 一 привернути увагу інвесторів до сучасних українських військових розробок, які не поступаються у ефективності найбільш високотехнологічним аналогам зброї у світі.
Платформа Brave Inventors
Задля розширення виробництва української оборонної продукції нещодавно COSMOLOT ініціював платформу Brave inventors, 一 перше українське онлайн-експо, яке об'єднує виробників військової зброї та спорядження, інвесторів, волонтерів та інші зацікавлені сторони у покращенні обороноздатності країни.

Перші 10 винаходів від українських розробників були представлені на Brave Inventors вже у грудні 2022-го, а за декілька місяців з’явилась оновлена, сучасна та вдосконалена платформа.
Мета платформи 一 допомогти українським захисникам з новим озброєнням та обладнанням, що може надати перевагу на полі бою; відкрити нову нішу для military-tech інвестування в Україні; надати шанс українським виробникам запустити нові власні розробки; підтримати економіку держави та привернути увагу світової спільноти до українських військових розробок.

«Український бізнес має підтримувати вітчизняних розробників. Ми віримо в те, що за декілька років в Україні може з’явитися власний miliary-tech кластер, який буде аналогом каліфорнійської кремнієвої долини у сфері IT. У нас є для цього усі можливості», 一 каже Олена Бабикіна, Head of Communications COSMOLOT.
Станом на сьогодні, Brave Inventors вже залучила понад 100 винаходів та почала створювати екосистему партнерів, зацікавлених у такому виробництві.