Ціни на пшеницю злетіли до максимуму за 14 років через війну між Росією та Україною

2 березня 2022, 17:56

Ф’ючерси на пшеницю подорожчали до максимуму за 14 років через напад Росії на Україну.

Ф'ючерси на пшеницю виросли до 14-річного максимуму через війну між Росією та Україною та побоювань щодо браку пропозиції, передає MarketWatch.

Ф'ючерси на пшеницю з постачанням у травні W00, 7,62%, на товарній біржі Чикаго виросли до $10,28 за бушель.

Відео дня

"І Україна, і Росія є великими виробниками пшениці, на частку яких у сукупності припадає близько 30% світового експорту пшениці, тому це один з каналів, де прямий економічний вплив гостро відчувається", - заявили стратеги Deutsche Bank.

Також наголошується, що на початку тижня Україна оголосила, що її ключові чорноморські порти залишаться закритими доти, доки не припиниться російське вторгнення.

«Це означає, що постачання пшениці з України морем протягом невизначеного періоду часу неможливі», — зазначив товарний аналітик Commerzbank Карстен Фріч.

Також зазначається, що судноплавні компанії більше не приймають замовлення на доставку з Росії або Росії.

« У будь-якому разі нині практично жоден покупець не захоче замовляти пшеницю з Росії. Це означає, що до 30% світового експорту пшениці нині більш менш відрізано від ринку», — сказав Фріч.

Також він додав, що війна в Україні може ускладнити посів ярих зернових, скоротити постачання наступного сезону, і буде важко знайти достатньої кількості альтернативних постачальників.

Напередодні падіння Росії на Україну трейдери прогнозували зростання цін на продовольство у разі вторгнення російських військ . Вони зазначали, що війна між РФ та Україною змусить покупців пшениці, кукурудзи та олії шукати альтернативних постачальників.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X