Авіаперевезення в Росії можуть зникнути — аналітик Jefferies

15 березня 2022, 11:02

Авіаперевезення в Росії можуть повністю зупинитися, оскільки російські компанії через санкції Заходу не зможуть купувати необхідні для обслуговування та ремонту літаків деталі.

Про це заявила аналіст американської інвесткомпанії Jefferies Group Шейла Кахьяоглу, коментуючи наслідки російського вторгнення до України, пише Bloomberg.

"Вони зможуть літати наступні шість місяців або рік досить добре, потім деталі почнуть ламатися, і буде потрібно заміна. Тоді почнуться проблеми із безпекою», — зазначила вона.

Відео дня

За словами Кахьяоглу, комерційні літаки, які потребують серйозного технічного обслуговування, що зазвичай проводиться кожні шість років, будуть виведені з ладу через відсутність необхідних компонентів.

"Люди в Росії не зможуть пересуватися [авіатранспортом]", - заявила аналітик.

Вона додала, що загалом у російських авіаперевізників налічується 789 комерційних літаків, що становить близько 2,7% світового авіапарку. У флагманського авіаперевізника – Аерофлоту – 187 літаків, середній вік яких становить 6,3 роки.

Більшість літаків, що експлуатуються російськими перевізниками, орендуються у іноземних лізингових компаній, зокрема AerCap Holdings NV. Під питанням доля літаків сумарною вартістю близько $10 млрд.

За словами Кахьяоглу, сподівань на те, що іноземні власники повернуть свої літаки, мало. Вони зрештою можуть стати непотрібними.

"Ці літаки через шість років стануть повністю мертвими грошима, тому що вони взагалі не зможуть отримати деталі", - пояснила аналітик.

За даними IBA, станом на 10 березня в Росії знаходилося 523 літаки іноземних лізингодавців. З них 142 належать дублінській AerCap, найбільшій у світі компанії з лізингу літаків.

Відповідно до санкцій Європейського Союзу, запроваджених через вторгнення РФ в Україну, лізингодавці мають до 28 березня розірвати контракти.

Показати ще новини
Радіо NV
X