Віялові відключення. Чи зможе Україна уникнути перебоїв із електрикою цієї зими

20 грудня 2021, 06:30

Минулого опалювального сезону в Україні склалася критична ситуація з електропостачанням. Причиною кризи стало неадекватне планування споживання електроенергії. Цього року проблема повернулася.

З кінця минулого опалювального сезону українські ТЕС не змогли поповнити свої запаси вугілля, через що ризик виникнення дефіциту електроенергії цього року виявився значнішим, ніж 2020-го.

Відео дня

Про це у колонці для НВ Бізнес пише керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій.

Водночас експерт зазначає, що у листопаді 2021-го українські ТЕС та ТЕЦ значно зменшили виробництво для економії викопного палива. Зниження було компенсоване значним зростанням чистого імпорту та активною роботою АЕС, а «зелена енергія» працювала згідно з планом. При цьому, споживання електроенергії було трохи нижче за план.

Цей тренд зберігається і в грудні — в Міненерго прогнозують, що ТЕС цього місяця спалять лише 1,7 млн тонн вугілля. За підрахунками Паращі це означає, що теплові станції недовиробляють приблизно 1 млрд кВтг порівняно з планом. Також шляхом економії швидше за все підуть ТЕЦ.

« Очевидно, компенсувати недовироблення ТЕС/ТЕЦ доведеться активнішою роботою АЕС і зростанням чистого імпорту. Є надія, що погодні умови „відповідатимуть плану“, і споживання електроенергії та робота зелених джерел цього разу не підведе», — зазначає аналітик.

Згідно з прогнозом експерта, Україна зможе пройти сезон без віялових відключень, якщо:

  • Постачання вугілля на ТЕС проходитиме за планом у грудні ( 63 тис т на день) і збережеться хоча б на цьому рівні у січні-лютому;
  • АЕС витримають високий план виробництва електроенергії без поломок.
  • Погода не дасть серйозних сюрпризів.
  • Чистий імпорт електроенергії залишиться, як мінімум, на нинішніх рівнях.

Повну версію колонки Чи будуть в Україні віялові відключення електроенергії найближчим часом? можна почитати за посиланням.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X