Віце-канцлер Німеччини перерахував умови для підтримки проекту Північний потік-2

8 червня 2016, 14:39
Віце-кацлер Німеччини Зігмар Габріель напередодні зустрічі з членом ЄК з енергетичних питань Мігелем Аріасом Каньете перерахував умови для підтримки проекту Північний потік-2

За словами Габріеля, ФРН підтримає проект будівництва газопроводу з Росії в Європу Північний потік -2 при дотриманні трьох умов, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на агенцію Bloomberg.

Відео дня

"Німеччина встановила три умови для підтримки проекту Nord Stream який повинен відповідати вимогам законодавства, не загрожувати транзиту газу через територію України і не обмежувати поставки газу в Східну Європу", - сказав він.

Він зазначив, що у Берліна є чітка законодавча позиція, і він упевнений, що ця позиція підтримується і юридичною службою Єврокомісії в тому, що газопровід не підпадає під внутрішні правила ЄС (Третій Енергопакет – Ред.).

Однак, віце-канцлер також уточнив, що зустрічається в Берліні з Мігелем Аріасом Каньете, оскільки у Єврокомісії є низка питань, на які потрібні відповіді.

У 2015 році Газпром, BASF і E.ON, Engie, OMV і Shell підписали угоду акціонерів зі створення газопровідної системи Північний потік-2 з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Його планують збудувати до кінця 2019 року.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович назвав цей проект загрозою енергетичній безпеці Європейського союзу.

7 грудня Україна попросила Єврокомісію заблокувати реалізацію проекту газопроводу Північний потік-2, отримавши підтримку цієї ідеї з боку США.

Важливо, що раніше Брюссель вже отримував протести європейських урядів з приводу будівництва газопроводу: у листопаді 2015 року 10 європейських країн у листі до Європейської комісії заявили, що Північний потік - 2 суперечить інтересам Європейського Союзу і представляє ризик подальшої дестабілізації в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X