Вітренко розповів, як зупинити Північний потік-2

1 серпня 2018, 14:39

Будівництво газопроводу Північний потік-2 можуть зупинити американські санкції або позиція Данії.

Про це заявив комерційний директор Нафтогазу України Юрій Вітренко в інтерв'ю Deutsche Welle.

Він зазначив, що Данія може відкласти, а в подальшому і погіршити ситуацію з Північним потоком-2.

Відео дня

"У них є закон, що дозволяє їм під час винесення відповідного рішення [дозволу на будівництво Північного потоку-2 - НВ] керуватися міркуваннями національної безпеки, і цього рішення також досі немає", - пояснив Вітренко.

За його словами, також важливим фактором є американські санкції.

"Північний потік-2 - це політично мотивований проект, націлений на корумпування європейських політиків, націлений на поділ європейських країн, на знищення європейського проекту. З того, що ми бачимо, таке розуміння у американської сторони є", - наголосив Вітренко.

Крім того, він нагадав, що в Конгресі США є ініціатива, яка націлена на введення автоматичних санкцій проти Північного потоку-2.

Нагадаємо, що США і країни Східної Європи є противниками будівництва Північного потоку - 2 і вважають, що його реалізація призведе до фактичної деградації української газотранспортної системи та посилення Російської Федерації на газовому ринку ЄС.

При цьому канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін врахує інтереси України після запуску газопроводу Північний потік-2.

Нагадаємо, що раніше голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


У кінці листопада минулого року Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2, прийнявши закон, що забороняє проходження російського газопроводу через її територіальні води. У зв'язку з цим Росія була змушена розробити альтернативний маршрут в обхід цієї країни.

8 грудня Газпром заявив про підписання всіх контрактів для будівництва Північного потоку-2.

Крім того, в грудні Газпром отримав часткове дозвіл Німеччини на будівництво Північного потоку-2.

У кінці березня 2018 року Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу в німецькій виключній економічній зоні. У МЗС України це рішення назвали технічним.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Пізніше Фінляндія повністю дозволила будівництво газопроводу Північний потік-2 у своїй винятковій економічній зоні.

У червні Швеція видала дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу Північний потік-2 в шведській винятковій економічній зоні в Балтійському морі.

Показати ще новини
Радіо NV
X