Вітренко назвав непрозорими переговори Нафтогазу з компанією Фірташа
Новий глава Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що не знав умови домовленостей між держкомпанією і ТОВ Йе Енергія коли займав посаду в.о. глави Міненерго.
Новий голова правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко розкритикував угоду між Нафтогазом та компанією Йе Енергія Дмитра Фірташа через непрозорість її укладення і умов.
Про це Вітренко заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
«Фактично рішення про ціноутворення в Україні останнім часом приймалися шляхом непрозорих переговорів між Нафтогазом і групою Фірташа. Фактично у нас Нафтогаз і група Фірташа визначали, які будуть ціни на газ », — сказав новий керівник госокомпаніі.
За словами Вітренко, в умовах деолігархізації Нафтогаз не повинен за закритими дверима укладати домовленості на величезні обсяги газу з групою Фірташа. Також він додав, що не знав умови цих домовленостей, коли займав посаду в.о. глави Міненерго.
«Мені здається, що це не правильно. Ми в Міністерстві енергетики виступали за інший підхід. І той факт, що уряд призначив мене очолювати Нафтогаз, можна розглядати як підтримку саме такого підходу — більш прозорого, більш ринкового», — додав Вітренко.
За словами нового керівника Нафтогазу, для розвитку нормального ринку газ, який видобуває компанія Укргазвидобування, повинен потрапляти на ринок на прозорих умовах.
У березні цього року компанія Йе Енергія українського олігарха Дмитра Фірташа підписала контракт з НАК Нафтогаз України про покупку природного газу за ринковою ціною. Угода дозволить учасникам ринку запропонувати населенню ресурс за фіксованою ціною протягом року.
28 квітня Кабінет Міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу. Замість нього на цю посаду призначено в.о. глави Міненерго Юрій Вітренко, який раніше був виконавчим директором Нафтогазу. Згідно з розпорядженням уряду, Вітренко призначений главою правління держкомпанії на рік. Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав.
У Нафтогазі його звільнення і тимчасове відсторонення наглядової ради компанії назвали поверненням до ручного управління держкомпаніями.
Днем раніше Коболєв і правління Нафтогазу презентували звіт за минулий рік. Консолідований чистий збиток групи в 2020 році склав 19 млрд грн. Представляючи звіт, Коболєв заявив, що компанія «Відштовхнулася від дна і початку генерувати прибуток». За його словами, за підсумками першого кварталу 2021 року Нафтогаз буде прибутковим.
Коболєв очолював Нафтогаз з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.

Юрій Вітренко також прийшов в Нафтогаз в 2014 році. У компанії він обіймав посаду виконавчого директора і курирував успішно закінчилися для України арбітражні розгляди з Газпромом. Влітку 2020 року Вітренко пішов з Нафтогазу, оскільки його посада в компанії скоротили. Тоді ж він заявив, що вважає Коболєва неефективним керівником.