З завтрашнього дня. Кабмін призначив Вітренка головою Нафтогазу на рік — розпорядження

28 квітня 2021, 20:22

Кабінет міністрів України оприлюднив розпорядження про призначення Юрія Вітренка на пост глави НАК Нафтогаз України з 29 квітня терміном на один рік.

Відповідне розпорядження № 370-р від 28 квітня опубліковано на сайті уряду.

Відео дня

Цим же розпорядженням Андрія Коболєва було звільнено з посади голови держкомпанії відповідно до пункту 5 частини першої статті 41 Кодексу законів про працю України.

Також Кабмін уповноважив міністра економіки Ігоря Петрашко на підписання контракту з головою правління акціонерного товариства НАК Нафтогаз України Юрієм Вітренко.

Крім кадрових призначень цим же розпорядженням Кабмін затвердив річний звіт НАК Нафтогаз України і розпорядився не нараховувати дивіденди за підсумками 2020 року в зв'язку з отриманими компанією збитками.

Ще одним пунктом розпорядження Кабмін визнав роботу компанії в 2020 році незадовільною.

Нагадаємо, що 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з поста глави НАК Нафтогаз України призначивши на цю посаду колишнього виконавчого директора компанії і колишнього в.о. глави Міненерго Юрія Вітренка. Повноваження наглядової ради компанії також були припинені.

Сам Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав.

У Нафтогазі звільнення Андрія Коболєва і тимчасове відсторонення наглядової ради компанії назвали поверненням до ручного управління держкомпаніями.

Днем раніше Коболєв і правління Нафтогазу презентували звіт за минулий рік. Консолідований чистий збиток групи в 2020 році склав 19 млрд грн в порівнянні з прибутком 2,6 млрд грн в 2019 році. Представляючи звіт, Коболєв заявив, що компанія «Відштовхнулася від дна і початку генерувати прибуток». За його словами, за підсумками першого кварталу 2021 року Нафтогаз буде прибутковим.

Коболєв очолював Нафтогаз з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки - до 22 березня 2024 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X