Вітренко підтримав об'єднання Центренерго з держшахтами

16 лютого 2021, 16:08

Виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко підтримав об'єднання ПАТ Центренерго з державними шахтами.

В.о. глави Міненерго Юрій Вітренко підтримав створення вертикально-інтегрованої компанії на базі ПАТ Центренерго і державних шахт з її подальшою приватизацією. Про це він заявив в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Я бачу переваги вертикальної інтеграції. Питання тільки в виборі конкретних шахт, щоб ця інтеграція була дійсно ефективною, були певні синергії», - зазначив в.о. міністра.

На думку Вітренко, поточна збиткова діяльність Центренерго не повинна впливати на фінансову привабливість компанії як об'єкта приватизації.

«Ціна приватизації визначається відносно майбутніх прибутків, а не історичними прибутками. Це (поточна діяльність - ред.) просто вплине на фінансовий результат в цьому році, але приватизація - це завжди про майбутнє, а не про минуле», - вважає в.о. міністра.

Раніше глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив, що компанія не має наміру продавати газ для ПАТ Центренерго за зниженою ціною в умовах дефіциту вугілля.

Нагадаємо, що 25 січня холдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова завершив процес повернення державі шахт Добропіллявугілля, які були взяті в оренду до 2059 року.

5 лютого в Центренерго заявили, що повернення Добропіллявугілля, одного з важливих постачальників вугілля для цієї держкомпанії, у власність держави «має негативні наслідки для ПАТ Центренерго».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X