Вітренко оцінив компенсації «зеленим» в $10−20 млрд до 2029 року

4 лютого 2021, 16:29

В.о. глави Міненерго Юрій Вітренко оцінив обсяг виплат інвесторам ВДЕ в $10−20 млрд до 2029 року. Він підкреслив, що вважає «зелений» тариф в рази завищеними.

За оцінкою в.о. глави Міненерго Юрія Вітренка, виплати інвесторам за тарифом на енергію з відновлюваних джерел складуть $10-20 млрд до 2029 року. Про це він заявив в ході обговорення економічної стратегії до 2030 року, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Якщо подивитися на різницю між "зеленим" тарифом і ринковою ціною, як мінімум зараз, і помножити це на консервативні оцінки виробництва з поновлюваних джерел і помножити це на термін дії "зеленого" тарифу - до 2029 року, то розмір компенсації з державного бюджету інвесторам в зелену енергетику становитиме від $10 до $20 млрд », - зазначив Вітренко.

В.о. міністра підкреслив, що «зелений» тариф в рази перевищує ринкову ціну.

«Для такої країни, що розвивається, як Україна, $10-20 млрд - це значна сума, яка становить проблему», - додав керівник Міненерго.

Також в.о. глави Міненерго розкритикував чинну систему виплат через оператора енергосистеми Укренерго, у якого немає зацікавленості платити ВДЕ, так як їх нерівномірна вироблення несе йому додаткові проблеми. На думку Вітренко, такі виплати потрібно проводити через держбюджет як за суспільне благо у вигляді чистої енергії.

Нагадаємо, що в 2020 році рівень розрахунків держави з виробниками зеленої енергії не дотягнув і до 50%.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X