Вітренко розповів, коли Нафтогаз визначиться з випуском єврооблігацій

25 червня 2021, 13:21

Глава НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко зазначив, що в разі розміщення єврооблігацій, компанія інвестує кошти не тільки у видобуток, а й в сектор теплокомуненерго.

Цього літа НАК Нафтогаз України планує підготуватися до можливого випуску єврооблігацій, однак рішення про доцільність такого запозичення буде прийматися вже восени. Про це глава правління компанії Юрій Вітренко розповів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"(...) ми можемо розраховувати на відносно вдале розміщення єврооблігацій, до якого підготуємося до осені. І будемо вирішувати восени, хочемо ми чи ні розміщувати єврооблігації", - заявив Вітренко.

Також він відкинув припущення, що інвестори негативно відреагували на звільнення з посади гендиректора НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва і призначення на цю посаду Вітренко.

"Чи не єдиний індикатор реального ставлення інвесторів до змін в Нафтогазі - це котирування його єврооблігацій. І що ми бачимо? Прибутковість зменшується", - заявив чинний керівник держкомпанії.

Серед цілей можливого розміщення глава Нафтогазу назвав оптимізацію кредитного портфеля в Україні з заміщенням більш дорогих кредитів, оптимізацію портфеля єврооблігацій Нафтогазу для розтягування погашень в часі, а також інвестиції.

Вітренко зазначив, що мова йде не тільки про інвестиції у видобуток, а й в сектор теплокомуненерго.

Раніше Укравтодор розмістив єврооблігації на $700 млн од ставку 6,25% з погашенням в 2028 році.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X