Йе Енергія Фірташа та інші компанії перепродують промпідприємствам куплений у Нафтогазу газ для населення — Вітренко

19 липня 2021, 10:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія Йе Енергія олігарха Дмитра Фірташа і низка інших учасників ринку перепродують промисловим підприємствам газ, куплений у Нафтогазу за договорами, укладеними для забезпечення річних контрактів на поставку газу населенню.

Про це голов правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко сказав в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

«Зафіксовано факти, що газ продається, оскільки цей договір з компаніями Фірташа дозволяє перепродувати газ, і вони перепродують його промисловим споживачам… І це створює ризик того, що цих обсягів потім не буде вистачати для потреб населення, і необхідно буде компенсувати імпортованим газом», — заявив Вітренко.

Відео дня

За його словами, бувають навіть ситуації, коли компанії Фірташа та інші гравці ринку цим газом закривають так звані небаланси.

«Фактично ці обсяги продають Оператору [ГТС] по ціні, яка набагато вища, ніж Нафтогаз продає цей газ цим компаніям, і оператор потім після досягнення відповідної домовленості про балансування продає цей газ Нафтогазу за ціною вищою, ніж Нафтогаз продав», — пояснив голова держкомпанії.

Він додав, що багато компаній перепродують цей газ. Йе Енергія є найбільшою з них.

Вітренко наголосив, що для появи річних контрактів для населення була проявлена політична воля.

«Але ця політична воля не передбачала, щоб цей газ міг перепродуватися не для потреб населення», — сказав він.

Глава правління Нафтогазу додав, що ризиків впливу стрибків спотових цін на ринку для населення не буде, оскільки газ власного видобутку буде продаватися населенню за цінами, зафіксованими в довгострокових контрактах.

«Це ринкові ціни, але не спотові. Відповідно і населенню краще. Зараз ціна для тепловиків вдвічі нижча ринкової. І для Нафтогазу це прийнятно, тому що наша собівартість власного видобутку дозволяє нам за такими цінами продавати і ще мати фінансування для розвитку та збільшення видобутку, тобто для капітальних інвестицій», — зазначив Вітренко.

Нагадаємо, що з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року населення отримує газ за річними тарифами. Ціни різних постачальників коливаються від 7,8 до 13,5 грн за кубометр. Газзбуту, асоційовані з олігархом Дмитром Фірташем, встановили ціну 7,99 грн за кубометр, а Нафтогаз — 7,96 грн.

Нафтогаз і Йе Енергія в кінці березня оголосили про підписання угоди про купівлю-продаж природного газу, яка дозволить забезпечити населення газом в рамках річних контрактів. Ціна контракту близька до 7,4 грн/кубометр.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X