Вітчизняні метпідприємства нарощують закупівлі вугілля за кордоном

12 квітня 2017, 19:42
Метінвест збільшив морський імпорт коксівного вугілля

"По коксівному вугіллю ми наростили морський імпорт – забираємо практично всю продукцію нашої дочірньої компанії UCC в США. Раніше ми приблизно половину продавали на внутрішньому ринку США, а половину забирали собі, але з січня цього року прийняли рішення забирати собі весь обсяг", - заявив в інтерв'ю НВ Бізнес генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков.

Відео дня

Крім того, Група налагодила відносини з іншими постачальниками коксівного вугілля – австралійськими, канадськими, індонезійськими. І сьогодні це вугілля заходить через порт Південний. Третій напрямок – Метінвест купує все коксівне вугілля, яке є на контрольованій території України. "На жаль, його не так багато. В основному це шахтоуправління Покровське, колишня шахта Червоноармійська-Західна (належить Донецьксталі – ред.). Все, що ми можемо у них викупити, ми викуповуємо",- говорить Риженков.

І четвертий напрям – це поставки вугілля з Росії. Тому що логістично це для Групи найближче джерело вугілля після українського. Він каже, що зараз багато пишуть про те, що це реекспорт українського вугілля з неконтрольованих територій – це не так! Насправді вугілля, яке Група купує в Росії, має більш високу якість – на неконтрольованій території України такий просто не видобувається.

Неможливо вугілля з Донбасу видавати за вугілля з Кузбасу, підкреслює керівник Метінвесту: "Вони дуже легко відрізняються. Кузбасске вугілля більш якісне, ніж донбаське. З контролю вмісту сірки і по стираності вугілля можна зрозуміти, звідки воно приїхало. Вугілля з Кузбасу м'якше і з меншим вмістом сірки. Вугілля з Донбасу більш жорстке і з великим вмістом сірки. Тому ми точно знаємо, що беремо".

Риженков каже, що сьогодні в України немає можливості відмовитися від покупки дефіцитного сировини за кордоном. Звичайно, Групі треба мати альтернативу, якщо Росія вирішить зупинити свої поставки. "Якщо Росія їх зупинить, ми підемо в Канаду, Австралію і швидко замінемо цю сировину. Але якщо у нас є можливість купувати якісну сировину у російських постачальників дешевше, ми повинні це робити", - зазначає він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X