Виставковий центр КиївЕкспоПлаза: ставка на економічне зростання

18 березня 2019, 17:36
Новини компаній
Перші виставки вже відбулися — все вдалося (Фото:Фото прес-служби

Перші виставки вже відбулися — все вдалося (Фото:Фото прес-служби "КиївЕкспоПлаза")

Діловий світ був здивований, якщо не сказати шокований, раптовим переміщенням виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» за місто. 

Перші виставки вже відбулися, тому, забігаючи наперед, хочу сказати, що все вдалося. Нам казали, що не прийдуть учасники. Потім, коли стало очевидно, що на перші виставки павільйон заповнений на 100%, нам казали, що не приїдуть відвідувачі. По факту перший комплекс спеціалізованих виставок Франчайзинг — Індустрія Торгівлі — Фермерські Технології відвідало 8449 фахівців, що на кілька сотень більше, ніж торік. Ми також отримали високу оцінку та привітання від колег-конкурентів з виставкової індустрії, а це чимало вартує. Але давайте все по порядку.

Відео дня

Відкриття нової локації
Відкриття нової локації "КиївЕкспоПлаза" / Фото: прес-служба "КиївЕкспоПлаза"

Ми 16 років успішно вели бізнес на традиційному майданчику «КиївЕкспоПлази» на Нивках, але зростання міста, кількості мешканців та машин, нове житлове будівництво поступово наблизили цей район до транспортного колапсу. Нікуди не годиться, якщо до виставкового центру треба стояти у заторах, а потім неможливо припаркуватися. Разом з тим, ще з 2008 року нас надихало бачення великого виставкового центру міжнародного класу, а це неможливо реалізувати в межах міста з його високою вартістю землі та постійними логістичними проблемами. Вихід на новий майданчик за місто планувався ще в докризові часи. Коли треба інвестувати у розвиток? Зрозуміло, що на початку періоду зростання, а не на його піку. Ми віримо в зростання української економіки — а це означає, що не треба гаяти час. Ми зробили свою ставку — і перші результати свідчать, що це був вірний вибір.

Винесення виставкового центру за межі міста — звичайна практика у світовому виставковому бізнесі. Які переваги? По-перше, необмежений простір для розвитку, і не лише для нових павільйонів, а й для паркувальних майданчиків (у місті з цим завжди складно). По-друге, відсутність логістичних проблем: мешканці передмість зранку їдуть до міста, а учасники та відвідувачі виставок прямують по вільній дорозі їм назустріч, а ввечері навпаки (переважна більшість відвідувачів — професіонали, що їдуть на виставку на цілий день працювати). По-третє, приміське розташування дає унікальне поєднання закритих та відкритих виставкових експозицій, у тому числі можливість демонстрації роботи важкої техніки, тест-драйви тощо. Великий простір, вільні дороги та нові можливості експонування — три основні переваги нової локації.

Презентація унікального поєднання indoor&outdoor локації для представників івент-комьюніті (Фото: прес-служба
Презентація унікального поєднання indoor&outdoor локації для представників івент-комьюніті / Фото: прес-служба "КиївЕкспоПлаза"

Підкреслю, що перші виставки переконливо довели: фахових (B2B) відвідувачів приваблюють ці переваги, вони мають професійний інтерес та розглядають виставку як місце роботи, їх цікавлять свіжий контент та прямі контакти. Учасники виставки також виграють від цього, отримуючи рафіновану професійну аудиторію — власне, те, заради чого вони витрачають на участь у виставці свої кошти та зусилля.

Вибір земельної ділянки не був простою задачею. Зрозуміло, що місто зростає уздовж магістральних доріг, але яку обрати? Житомирська траса, що з’єднує столицю з Європою, безумовно, є найбільш перспективною. Обрана нами локація — це 20 хвилин експрес-автобусом від метро Житомирська, а на власному авто — після площі Перемоги майже немає світлофорів, трохи більше півгодини від Залізничного вокзалу та аеропорту Жуляни, а на зворотну дорогу виїзд через єдиний на трасі тунельний розворот. Навколо більше 20 готелів і безліч ресторанів, гольф-клуб та інші розваги.

Велика парковка (Фото: прес-служба
Велика парковка / Фото: прес-служба "КиївЕкспоПлаза"

Поки я пишу ці рядки, в «КиївЕкспоПлазі» відбувається виставка важкої техніки Heavy Duty, а незабаром — провідна виставка з енергетики, електротехніки та енергоефективності elcomUkraine, що поєднана з двома супутніми заходами із промислової автоматизації та сонячної енергетики. Час між виставками також буде заповнений — корпоративними заходами і тренінгами, фестивалями та розважальними заходами. Найближчим часом почнемо створювати на прилеглому майданчику ландшафтний парк, щоб задовольнити потреби івент-бізнесу, адже де ще можна поєднати великий закритий простір (теплий взимку, прохолодний влітку) із великими відкритими площами? Сюди можна буде приїхати на вихідний день з родиною, адже у місті бракує чистого повітря та можливості комфортно відпочити з дітьми (кількість таких місць нині зростає, але місто зростає ще швидше). Я певен, на цьому ми не зупинимося: нас надихає ідея великого приміського парку інновацій, розваг і ділового спілкування, першою чергою і якорем якого буде виставковий центр «КиївЕкспоПлаза».

Перші весняні виставки відвідало більше 8,5 тис гостей (Фото: прес-служба
Перші весняні виставки відвідало більше 8,5 тис гостей / Фото: прес-служба "КиївЕкспоПлаза"

Важливі не самі павільйони, а те, що всередині. Масштабні технологічні зрушення, з одного боку, економічна криза та втрата традиційних ринків, з іншого, та нові можливості натомість вільної торгівлі з ЄС та іншими важливими регіонами, з третього боку дають поштовх структурній перебудові української економіки та її прискореному зростанню — ми у це віримо і на це сподіваємося, на це робимо свою ставку. У це вірять наші клієнти, і тому ми це бачимо на наших виставках. Ми будемо служити цій перебудові і зростанню.

Автор: Валерій Пекар, Голова наглядової ради виставкового центру "КиївЕкспоПлаза"

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X