Високий Суд Лондона відклав ухвалення рішення у справі з Росією на $3 млрд
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства фінансів.
Згідно з повідомленням, суддя розглянув ряд невирішених питань за результатами рішення, винесеного судом 29 березня в порядку спрощеного виробництва.
Зокрема, суд розглянув заяву України про подальшу припинення виконання судового рішення до завершення розгляду апеляційної скарги України в англійському апеляційному суді, який відбудеться не раніше, ніж за рік 2018.
"З огляду на складність порушених питань, суддя вирішив відкласти винесення свого рішення", - сказано в повідомленні.
Раніше повідомлялося, що суд Лондона відхилив аргументи України у позові Росії на $3 мільярди.
Високий суд Лондона 19 січня завершив перші слухання за позовом до України компанії The Law Debenture Trust Corporation, яка представляє в якості довірителя інтереси Росії як єдиного власника єврооблігацій України на суму $3 млрд, за якими емітент знаходиться в дефолт вже більше року. Слухання були присвячені вивченню клопотання російської сторони про розгляд позову в прискореному порядку. Суд вислухав позиції сторін і пішов для прийняття рішення, чи розглядати позов в прискореному порядку (передбачає презентацію позицій сторін, після чого суддя виносить рішення на основі дослідження фактів - кредитної документації) або йти по шляху класичного судового процесу. У середу, 29 березня, суддя оголосив свій вердикт.
Україна в грудні 2015 року допустила дефолт по євробондам, викуплених Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту ($3 млрд - сам випуск та $75 млн - останній купонний платіж). Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних з комерційними кредиторами умовах, Росія цей варіант обговорювати відмовилася, наполягаючи на суверенній характер заборгованості. Борг повинен був бути погашений до 1 січня 2016 року. Однак в грудні 2015 року Україна ввела мораторій на обслуговування цієї заборгованості і до 1 січня 2016 роки не здійснила платіж на загальну суму $3,075 млрд у рахунок погашення та обслуговування належних Росії єврооблігацій.
Після цього, 17 лютого 2016 року, Мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості з України. Інтереси Росії в суді представляє міжнародна юридична компанія Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, яка консультує РФ протягом декількох років.
Україна 27 травня подала до Високого суду Англії заперечення проти позову, в яких вона вказувала, що договір про запозичення, укладений в грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню після ряду причин, серед яких порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на $3 млрд, а також "тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладення Україною угоди про асоціацію з ЄС".

Незабаром, 28 липня, Росія подала до Високого суду Лондона клопотання про винесення рішення щодо облігацій України, що належать РФ, в прискореному порядку. Клопотання від імені РФ подала незалежна компанія The Law Debenture Corporation, що представляє в якості довірителя (трасти) інтереси Російської Федерації як єдиного власника облігацій України на $3 млрд.
За правилами цивільного судочинства Англії, клопотання направлено на винесення судового рішення без проведення повномасштабного судового розгляду за позовом на тій підставі, що в України відсутні реальні шанси оскаржити вимогу трасти про виплату боргу за облігаціями.