У Швейцарії заблокували 60 млн франків у справі про відмивання виведених з Нафтогазу коштів

2 липня 2019, 12:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У швейцарських банках заблоковані 60 млн франків в рамках справи за підозрою у відмиванні грошей, ймовірно, вкрадених у Нафтогазу, повідомляє Німецька хвиля.

Справу веде Федеральна прокуратура в Берні. В якості підозрюваних в ньому фігурує двоє громадян України. Один з них підозрюється у відмиванні коштів, другий - в співучасті у відмиванні.

Відео дня

Цю інформацію Федеральна прокуратура надала, відповідаючи на запит про долю коштів на рахунках офшорної компанії, зареєстрованої на Британських Віргінських островах, яку Генеральна прокуратура України вважає підконтрольною народному депутату Євгену Бакуліну. За даними слідства, на швейцарський рахунок цієї компанії були виведені $25 млн в період, коли він очолював Нафтогаз (2010-2014 роки). Номінальним бенефіціаром компанії є дочка Бакуліна. Навесні 2018 року його оголосили в розшук у справі про так звані «вишки Бойка». Бакуліна підозрюють у привласненні і розтраті майна, участі в злочинній організації і відмиванні грошей злочинного походження. Українські правоохоронці встановили, що за бурові установки, куплені в 2011 році через підставних осіб і офшорні компанії для Чорноморнафтогазу ( «дочка» Нафтогазу), було переплачено $400 млн. Ці гроші були виведені за кордон. З них $25 млн - на рахунок, який, за даними українських слідчих, контролюють діти Бакуліна. Екс-глава Нафтогазу і підконтрольна його сім'ї фірма з Британських Віргінських островів судилися в Швейцарії, щоб розблокувати заморожені кошти і перешкодити передачі українським слідчим документів про банківські рахунки. Бенефіціари вимагали не задовольняти запит української сторони про правову допомогу, стверджуючи, що рахунок не має ніякого відношення до Бакуліна. У разі ж задоволення українського запиту діти екс-глави Нафтогазу просили зафарбувати чорним імена і прізвища в документах, а документи, в яких згадується їх батько, ні в якому разі не передавати. Кримінальну справу проти Бакуліна в Україні його діти називають політично мотивованою.

Швейцарські суди в квітні-травні цього року дозволили передачу Україні банківських документів і продовження арешту коштів. Судді встановили, що є достатньо підстав вважати, що інформація про швейцарський рахунок компанії дітей Бакуліна має відношення до розслідування кримінальної справи проти нього.

«Утім, як свідчать судові документи, станом на серпень 2018 року, коли на кошти було накладено арешт на виконання рішення українського суду, на рахунку залишилося лише 329 тисяч доларів, 28 тисяч євро, 518 тисяч єн, а також цінні папери вартістю близько чотирьох мільйонів доларів. Інформацію про рух коштів на цьому рахунку буде передано в Україну на запит Генеральної прокуратури України, скерований швейцарським колегам більше року тому», - пише Німецька хвиля.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X