Птахівники відповіли на звинувачення в "курячій змові"

26 січня 2018, 16:51

Птахівники України вважають, що в Антимонопольного комітету (АМКУ) немає підстав підозрювати виробників м’яса птиці у ціновій змові на ринку.

Про це повідомили у Союзі птахівників України.

Так, виробники попросили АМКУ не тиснути на виробників, оскільки будь-які необґрунтовані заяви негативно впливають на ринкову ситуацію та можуть призвести до падіння споживчого попиту і скорочення виробництва.

Відео дня

У Союзі пояснили, що зростання цін на корми, комунальні послуги та паливно-мастильні матеріали, а також підвищення зарплат в секторі суттєво вплинули на ціну курятини.

"Знецінення національної валюти щодо євро за рік склало понад 20%, а це прямий вплив на вартість ветеринарних препаратів, вітамінів, кормових добавок, обладнання, яке закуповується переважно у європейських виробників", - зазначили в Союзі.

Птахівники вважають, що подорожчання курячого м'яса є об'єктивним і обґрунтованим.

Крім того, зазначається, що на тлі інших видів м'яса, м'ясо птиці протягом року залишалося найдоступнішим продуктом, а зростання цін було найменшим серед усіх видів м’яса.

"Отже, необхідно або визнати аналогічні порушення законодавства про економічну конкуренцію у виробників свинини і яловичини, або ж забрати свої поспішні публічні висновки назад", - додали в Союзі.

Нагадаємо, що раніше АМКУ допускав у діях виробників м'яса птиці цінову змову.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X