Виробник Skoda задумався про випуск в Україні електромобілів

26 лютого 2018, 17:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україна має два варіанти, як стати одним з основних майданчиків в Європі з виробництва електромобілів або комплектуючих до них. Компанія Єврокар, що випускає автомобілі Skoda, готова в цьому брати участь, якщо буде державна підтримка.

Про це повідомив власник фінансово-промислової групи Атолл Холдинг Олег Боярин в інтерв'ю Liga.net.

За його словами завод Єврокар, який входить в структуру групи, вивчає можливість виробництва та поставок електромобілів і комплектуючих до них, на ринок Європейського Союзу.

Відео дня

"Ми вивчаємо можливості в цій тематиці", - сказав він, додавши, що про якусь конкретику "говорити поки рано".

На його думку, державна підтримка дозволить Україні стати "європейським Китаєм" у виробництві електромобілів для всього європейського ринку.

Боярин зазначив, що є два основні варіанти розвитку і кілька комбінацій.

"Перший - створення виробництва електромобілів і батарей як їх основного елемента. В Європі таких виробництв практично немає. З ким можна розвивати таке співробітництво? З європейськими, американськими брендами, які хочуть поставляти продукцію на європейський ринок. Тут будуть потрібні значні інвестиції в створення нових виробничих потужностей - існуючі заводи потрібно буде перебудовувати. У цій частині у України з'являються можливості стати таким собі "європейським Китаєм" (зовнішньої виробничим майданчиком) і отримати дост уп до європейського ринку. Але важливо не втратити час, оскільки всі країни жорстко конкурують за інвестора і технології"? - сказав він.

Другим варіантом, за словами Боярина, є співпраця з китайськими автоконцернами.

"Другий варіант - стати майданчиком для виробництва китайських електромобілів, які будуть поставлятися в Європу. Китай зараз дуже активно на державному рівні розвиває напрямок електромобілів. Через кілька років вони стануть глобальними лідерами у виробництві електромобілів і почнуть експансію на європейський ринок. Україна може стати корисною для них", - зазначив бізнесмен.

Для початку масових поставок нових електромобілів повинна бути підготовлена ​​зарядна інфраструктура, законодавство, зазначив він. "Ми спільно з Мінінфраструктури беремо участь в підготовці стратегії розвитку електротранспорту для України. Але крім цього потрібно виробити конкретний план щодо її реалізації", - сказав Боярин.

Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що міністерство готує законопроект і планує внести його до парламенту в лютому. Проект покликаний стимулювати попит на виробництво електромобілів.

Нагадаємо, що з 2018 року почали діяти пільги на імпорт електромобілів в Україні. Експерти прогнозують, що з урахуванням всіх факторів купити електромобіль в Україні можна буде на 17-20%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X