Через 10 років. Виробництво електроенергії з вугілля в Україні скоротиться вдвічі, а відновлюваної вдвічі виросте
До 2030 року виробництво електроенергії вугільних теплоелектростанцій в Україні скоротиться на 46%, при цьому частка АЕС зросте з 53% до 57%.
Про це заявив гендиректор групи ДТЕК Максим Тимченко, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Теплові електростанції будуть все більше переходити в маневрений режим роботи, а також використовуватися як резервні потужності», — сказав він.
У той же час атомна енергетика, згідно з прогнозами ДТЕК, залишиться базовою для країни в найближчі 10 років, а ТЕС, незважаючи на зниження виробництва електроенергії, будуть виконувати істотну роль з маневреної підтримки зростаючої «зеленої» генерації в енергетиці країни.
За прогнозами ДТЕК, до 2030 року потужність відновлюваних джерел енергії в Україні збільшиться у понад двічі - до 13 ГВт.
«Ми очікуємо, що потужність відновлюваних джерел до 2030 року буде на рівні потужності атомної енергетики», — сказав Тимченко.
При цьому споживання електроенергії в Україні, згідно з прогнозами компанії, збільшиться до 2030 року на 14%, переважно, за рахунок промислових споживачів та комунального сектора.
«Наші очікування щодо споживання електроенергії в Україні - це середньорічне зростання 1,3%. Відповідно, ми бачимо, що до 2030 року споживання зросте десь на 14%. Драйверами зростання будуть промисловість і комунальні послуги. Електрифікація і споживання електроенергії як основного продукту будуть надалі зростати», — пояснює Тимченко.
Раніше повідомлялося, що ДТЕК планує в 2021 році побудувати перші сонячні і вітрові електростанції в країнах Євросоюзу.
Група ДТЕК створена в 2005 році для управління енергетичними активами холдингу СКМ Ріната Ахметова.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.