Україна наростила імпорт азотних добрив через падіння виробництва майже вп’ятеро

15 лютого, 11:34
Виробництво азотних добрив в Україні впало у 4,6 разів (Фото:James Baltz \ Unsplash)

Виробництво азотних добрив в Україні впало у 4,6 разів (Фото:James Baltz \ Unsplash)

2022 року Україна скоротила виробництво азотних добрив у 4,6 раза. При цьому імпорт добрив зріс утричі.

За підсумками 2022 року Україна виробила 1,13 млн тонн азотних добрив, що в 4,6 раза менше порівняно з 5,2 млн тонн у 2021 році. Про це йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

У той же час імпорт добрив зріс у 3,1 раза — до 4,3 млн. тонн з 1,4 млн. тонн.

Відео дня

Зазначається, що до повномасштабного вторгнення РФ обсяг власного виробництва азотних добрив в Україні до повномасштабного російського вторгнення перевищував імпорт завдяки постійній роботі заводів Рівнеазот, північнодонецького об'єднання Азот та черкаського Азоту. Також з інтервалами працював завод Дніпроазот.

Як зазначає керівник аналітичного проекту Інфоіндустрія Дмитро Гордійчук, з початком війни працюючими залишилися лише два заводи Рівнеазот та черкаський Азот, а північнодонецький Азот припинив роботу та був значно пошкоджений окупантами.

Такі зміни суттєво змінили статистику щодо ринку в гірший бік: у результаті всього за 2022 рік вдалося виробити всього 1,13 млн. тонн добрив, недолік яких компенсував імпорт у розмірі 4,3 млн. тонн.

« Тема дефіциту добрив є однією з найактуальніших для агросектору та українських аграріїв, адже на нас чекає весняна посівна, за якою спостерігатиме весь світ», — зазначив голова відомства Микола Сольський.

Він наголосив, що Україна є однією з провідних країн на агрокарті і від її обсягів виробництва залежить світова ціна на ринку зернових.

За даними міністра, до липня 2022 року українські фермери ще мали змогу купувати добрива за довоєнними цінами, але вже у жовтні ціни на аміачну селітру зросли з 27 тис. грн/тонну до 37 тис. грн/тонну.

Це створює критичну ситуацію для українського фермера. За словами Сольського, зазвичай аграрії керуються правилом, згідно з яким вартість тонни селітри не повинна коштувати дорожче за 2,5 тонни пшениці, а тонна карбаміду — не дорожча за 3,0-3,5 тонни кукурудзи, тоді як у 2022 році ці показники були перевищені в двічі-тричі.

Раніше повідомлялося, що БЕБ та СБУ заарештували 170 вагонів з російськими та білоруськими добривами.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X