Завод із виробництва сталевого прокату, що належав Промінвестбанку, отримав нових власників
Завод Модуль-Україна перейшов до управління групи Метипол Володимира Рисухіна. До цього підприємство належало проблемному Промінвестбанку із російської групи ВЕБ.
ТОВ Модуль-Україна (Кам’янець-Подільський), яке займається виробництвом холоднокатаного, оцинкованого та фарбованого плоского прокату, змінило власника. «З цього дня управління компанією Модуль-Україна переходить до команди Metipol», — повідомили сьогодні в групі компаній Metipol, яка належить сім'ї Рисухіних.
Співрозмовник НВ Бізнес з компанії-покупця підтвердив факт завершення угоди.
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, ФОП та громадських формувань єдиним власником Модуль-Україна на сьогоднішній день є ТОВ Пролог Компані. 99% у статутному капіталі цієї компанії належить Максиму Мойсєєву. Людина з таким самим ім'ям є менеджером відділу продажів Metipol.
За даними НВ Бізнес, переговори про викуп Модуля тривали кілька років. Лише на початку листопада цього року стало відомо про їхнє завершення.
«У вересні ми підписали договір на купівлю Модуля. Зараз перебуваємо на завершальній стадії цього процесу», — заявив Денис Рисухін.
ТОВ Модуль-Україна — фактично є правонаступником ПрАТ Модль. Це один із найстаріших в Україні виробників оцинкованого та пофарбованого холоднокатаного сталевого прокату. Підприємство розпочало роботу у 1984 році. Потужність лінії оцинкування — 200 тис. тонн прокату на рік, лінії нанесення полімерного покриття — 80 тис. тонн на рік. Останніми роками завод відчував складнощі, оскільки фактично належав Промінвестбанку, яким у свою чергу формально володіє російський ВЕБ, який є під санкціями.
Група Metipol — один із найбільших учасників українського ринку сталевого прокату із захисними покриттями. Належить сім'ї Рисухіних, які також є співвласниками ТОВ Хеві Метал ( Первомайськ, Миколаївська обл.).
Бізнес-партнером Рисухіних у Хеві Метал є родина нардепа та ексспіввласника корпорації ІСД Сергія Тарути. На початку 2021 року Рісухіни заявили про поетапний викуп частки Тарут.
Також Рисухіним належить завод Метали та Полімери ( Алчевськ), який розташований на окупованій частині Луганської області і зараз не працює.