Виконавча служба стягнула з Газпрому ще 80 млн штрафу до бюджету України

29 червня 2017, 20:03
Державна виконавча служба стягнула з Газпрому 79,8 млн грн до державного бюджету в рамках штрафу, накладеного Антимонопольним комітетом України (АМКУ) на російську компанію

Про це повідомив заступник голови Міністерства юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.

"Рішення щодо Газпрому, яке було винесено АМКУ на 171 млрд грн і яке потім було предметом розгляду в господарських судах, надійшло на виконання в ДВС і зараз виконується. Наразі маємо такі результати - 79,8 млн грн вже стягнуто з боржника і перераховано до держбюджету. Здійснюємо подальші виконавчі дії в цьому напрямку ", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

Відео дня

Нагадаємо, виконавча служба почала процедуру стягнення з Газпрому 172 мільярдів гривень штрафу.

Раніше повідомлялося, що Вищий господарський суд відхилив касаційну скаргу компанії Газпром (Росія) на рішення щодо стягнення з нього штрафу та пені, накладених Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд гривень (близько $6,5 млрд – НВ Бізнес) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.


Нагадаємо, що в січні 2016 року АМКУ оштрафував Газпром на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

12 квітня 2016 року Газпром подав позов у Господарський суд Києва з проханням визнати недійсним це рішення АМКУ, але позов так і не був прийнятий судом до розгляду.

Київський апеляційний господарський суд в черговий раз 22 лютого залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з Газпрому штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько $6,5 млрд) за рахунок пені за його несплату.

АМКУ подав позов до Господарського суду Києва про примусове стягнення штрафу і пені (у розмірі, аналогічному штрафу) 5 жовтня 2016 року.

Міністерство енергетики Росії 9 грудня 2016 року висловило стурбованість рішенням Господарського суду Києва про стягнення з Газпрому штрафу і заявило, що пені викликають ризики для надійності і стабільності транзиту російського газу через Україну.

Міненерго Росії закликало Україну скасувати це рішення.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає, що вилучення транзитного газу в рамках можливого виконання рішення Господарського суду Києва про стягнення з Газпрому штрафу АМКУ неможливо.

Також Насалик підтвердив, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман гарантував Єврокомісії, що транзитний газ не буде заарештований за рішенням суду.

Рішення про зобов'язання сплатити штраф і пеню вступило 22 лютого.

21 квітня АМКУ повідомив, що подав заяву в Виконавчу службу для примусового стягнення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X