Вихід Нафтогазу на ринок електроенергії, паливні торги за світовими цінами та інші головні новини бізнесу

30 січня 2018, 20:38

ТОП головних новин бізнесу за 30 січня від НВ Бізнес.

Нафтогаз вийшов на ринок електроенергії

Газопостачальній компанії Нафтогаз України, що є 100% "дочкою" Національної акціонерної компанії, видали ліцензію на постачання електроенергії.

Відео дня

Відзначимо, що на початку липня 2017 року Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України видала компанії ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу.

Укрзалізниця вперше провела паливні торги з прив'язкою до світових цін

Компанія Укрзалізниця провела три аукціони, за якими вона вперше може придбати дизельне паливо із застосуванням формульної зміни ціни з урахуванням котирувань Platts.

Переможцями процедур стали компанії Анвітрейд і Август Пром, які запропонували найкращу ціну.

За словами директора з економіки та фінансів УЗ Андрія Рязанцева, компанія може почати здійснювати закупівлю дизельного палива за кордоном для створення ще одного каналу поставок.

У Раді Європи розповіли, як в Україні відмивають гроші

У звіті Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії щодо відмивання коштів (MONEYVAL) повідомляється, що корупція і незаконна економічна діяльність, зокрема фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків і шахрайство, підсилюють відмивання коштів в Україні.

Основними механізмами відмивання коштів названі конвертаційні центри, через які фонди перетікають з реального у тіньовий сектор економіки і які використовуються для конвертації коштів у готівку та виведення їх за межі країни.

Розміщення Україною євробондів визнано найкращою транзакцією року

Торішнє розміщення Україною єврооблігацій на $3 млрд визнано найкращою транзакцією 2017 року серед країн Центральної Європи, Близького Сходу і Африки.

Слід зазначити, що цей випуск став першим в історії нашої країни з точки зору терміну запозичення і обсягу залучених коштів, а також першим самостійним виходом України на зовнішні ринки капіталу після Революції гідності без гарантій США, як було в 2014-2016 роках.

В Україні спростили реєстрацію ФОП для іноземців

Міністерство юстиції спільно з експертами Офісу ефективного регулювання (BRDO) і членами фінансово-правового комітету Асоціації ІТ-Україна спростили іноземцям реєстрацію фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Тепер, для реєстрації ФОП іноземцям більше не потрібен дозвіл на проживання, а адреса місцезнаходження може бути підтверджена іншими документами - наприклад, договором оренди нерухомості.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Зазначамо, що протягом останніх двох місяців закрилися 36 тис. фізичних осіб-підприємців, а відкрилося тільки 27,5 тис.

Такими були головні ділові новини вівторка.

Показати ще новини
Радіо НВ
X