Країни ОПЕК + продовжили обмеження на видобуток нафти
Країни ОПЕК + домовилися продовжити обмеження на видобуток ще на місяць, але зробили виключення для двох країн — Казахстану і Росії.
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) і союзні виробники і союзні виробники погодилися продовжити обмеження видобутку ще на один місяць, попри недавній стрибок цін, передає CNN .
Країни домовилися продовжити обмеження і почекати, поки стабілізується відновлення глобальної економіки. При цьому, Росії та Казахстану були надані пільги для невеликого збільшення виробництва.
Країни домовилися послабити обмеження на квітень.
В ході прес-конференції міністр енергетики Саудівської Аравії Абдель Азіз бен Салман зазначив, що «доля нафтового ринку ще не вирішена».
«Я належу до консервативної школі і є прихильником більш обережного підходу. Я повірю в [відновлення ринку], коли я це побачу », - зазначив Азіз бен Салман.
За даними Bloomberg, ціни на нафту виросли на тлі рішення ОПЕК +. Станом на 10:55 п'ятниці, 5 березня, вартість ф'ючерсу на нафту марки Brent становить $67,81 за барель.
Нагадаємо, що на початку грудня минулого року країни ОПЕК + погодили обережне збільшення видобутку , зменшивши побоювання з приводу надлишку пропозиції. На тлі такого рішення ціни на нафту зросли до максимуму за дев'ять місяців , впритул наблизившись до $50 за барель.
Ціни на нафту продовжили рости в лютому - на тлі новин про початок вакцинації від COVID-19 в багатьох країнах і надій на відновлення економіки. 23 лютого вартість нафти марки Brent перевищила $ 66 вперше з початку січня минулого року.