Близько $1 млн. Держгеонадра назвали мінімальну суму інвестицій для легалізації видобутку бурштину

13 серпня 2019, 18:06

Геологічна розвідка бурштинових ділянок обійдеться в 20−30 млн грн, але призведе до поповнення держбюджету

Держава повинна інвестувати близько 20-30 млн грн для проведення геологічного вивчення ділянок для легалізації видобутку бурштину та подальшого продажу спецдозволів на електронних аукціонах. Про це заявив т.в.о. голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк, повідомляє Укрінформ.

Відео дня

"Держгеонадра бачить шлях врегулювання проблем з видобутку бурштину в збільшенні проводок геологічного вивчення ділянок для надання у законний спосіб прав на видобуток бурштину. Тільки для пошуку нових бурштинових ділянок для надрокористувачів потрібно виділити близько 20-30 млн грн. Це виключно на виконання геологічних робіт. Тобто, проведені розвідки і вивчені нові ділянки ми можемо запропонувати інвесторам - потенційним надрокористувачів на електронних торгах", - сказав Кирилюк.

За його словами, проведення електронних торгів - єдиний дієвий антикорупційний і прозорий шлях отримання прав на видобуток не тільки бурштину, а й будь-яких корисних копалин.

Керівник Держгеонадр також зазначив, що від продажу спеціальних дозволів на користування бурштиновими надрами держава отримає поповнення бюджету.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський доручив провести кадрові чистки в СБУ і поліції через нелегальний видобуток бурштину.

Показати ще новини
Радіо НВ
X