Перехід на електрокари може коштувати європейській економіці 500 000 робочих місць. Нових створять менше — FT

6 грудня 2021, 15:03

Відмова від виробництва машин із двигунами внутрішнього згоряння може призвести до чистої втрати близько 300 000 робочих місць у Євросоюзі.

Через плани Євросоюзу щодо ефективної заборони автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2035 року під загрозою опиниться близько півмільйона робочих місць. Про це пише Financial Times із посиланням на європейських постачальників автомобілів.

Відео дня

За результатами опитування Європейської асоціації автомобільних постачальників (CLEPA), за п'ять років до призначеного терміну зникне понад дві-третини з цих 501 000 ролей, що ускладнить пом'якшення «соціальних та економічних наслідків», масовим безробіттям.

У той же час, за даними дослідження PwC, у сфері виробництва електрокарів буде створено 226 000 нових робочих місць.

Таким чином, чиста втрата робочих місць у найближчі 20 років становитиме близько 275 тисяч.

У CLEPA стверджують, що використання проміжних технологій в автомобільній індустрії пом'якшить удар переходу до чистішого транспорту.

"Використання гібридних технологій, зеленого водню та відновлюваних екологічно чистих видів палива сприятиме інноваціям, оскільки ми перевизначаємо мобільність у найближчі десятиліття", - зазначила генсек організації Сігрід де Вріс.

Роком раніше в Німеччині було випущено санкціонований урядом звіт, згідно з яким країна може втратити близько 400 тисяч робочих місць через відмову від двигунів внутрішнього згоряння. У свою чергу, у Volkswagen вважають, що такі апокаліптичні сценарії « Мабуть, були трохи перебільшені».

Нагадаємо, що за даними аналітичної фірми We Predict, електромобілі були в 2,3 рази дорожчими в обслуговуванні, ніж їхні аналоги, що працюють на бензині, протягом перших трьох місяців володіння.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X