Мінцифри відкриває фінзвітність в форматі відкритих даних

28 травня 2021, 11:04

Мінцифри і Державна податкова служба оприлюднили фінансову звітність компаній в форматі відкритих даних, які доступні на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних.

Міністерство цифровий трансформації відкриває фінансову звітність компаній в форматі відкритих даних. Про це у своєму Facebook написав глава відомства Михайло Федоров.

Відео дня

Державна податкова служба виконала вимоги оновленої редакції 835 постанови про відкриті дані і оприлюднила фінансову звітність компаній. Тепер цей набір даних публічно доступний на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних.

«Тривалий час бізнес в Україні не було легального доступу до фінзвітності, тому аналіз бізнес-партнерів проводився на основі неперевіреної інформації, а тіньовий ринок даних тільки зростав. В результаті підприємці не могли приймати зважених рішень про співпрацю з партнерами, а іноземні компанії - оцінити реальну ситуацію на ринку України», - зазначив міністр Федоров.

У Мінцифри відзначили, що розуміння ринку дозволить українським компаніям створити якісний і потрібний продукт, в цілому розвиває бізнес в Україні і відкриває можливості для зростання іноземних інвестицій. Після відкриття фінзвітності бізнес зможе:

  • об'єктивно оцінювати свою компанію щодо інших конкурентів і розуміти свою частку ринку
  • бачити підставні компанії-одноденки
  • зробити переговорний процес з потенційними бізнес-партнерами більш прозорим
  • краще розуміти, на яких умовах вести переговори
  • прискорити підписання договорів - в деяких випадках директор не може самостійно підписувати угоди, якщо сума контракту перевищує половину чистих активів компанії.

Набір даних містить інформацію 2020 року про прибутки та збитки, інформацію про оборотних активах, фінансові результати, власний капітал, інформацію про кредиторську та дебіторську заборгованість понад 500 000 суб'єктів господарювання платників податку на прибуток.

У Мінцифри додали, що інтегрувати набір даних вже готові більшість наявних сервісів перевірки контрагентів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X