Що ще, крім квитків за 20 євро. Як Угода про відкрите небо вплине на український авіабізнес — три думки

22 жовтня 2021, 09:02
NV Преміум
Автор: Артем Ільїн

Україна і ЄС підписали Угоду про Спільний авіаційний простір. Що воно дасть українському авіабізнесу і чому дешеві квитки — це лише вершина айсбергу

12 жовтня 2021 року під час саміту Україна-ЄС після 10 років переговорів було підписано Угоду про Спільний авіаційний простір (САП) між Україною та ЄС. Але за останні 10 років з більшістю країн Євросоюзу вже і так почав діяти режим відкритого неба, тому відсутні практично будь-які обмеження. Винятками є Нідерланди, Франція, Чехія з якими встановлена певна частота польотів для обмеженої кількості перевізників з кожної країни.

Відео дня

Наприклад, за маршрутом Київ-Амстердам встановлена частота 14 рейсів лише одного авіаперевізника з кожного боку. Від України призначений МАУ, від Нідерландів — KLM. Тепер ці обмеження будуть скасовані. І перші результати вже відомі.

Наприклад, угорський лоукост Wizz Air вже заявив про відкриття рейсів з України до Франції, Нідерландів та інших країн Європи. А в соцмережах і українських медіа почалися активні обговорення дешевих квитків і великої кількості нових напрямків від європейських лоукостів.

Однак, опитані НВ Бізнес експерти вважають, що дешеві квитки — це далеко не головна мета Угоди. Адже навіть купивши дешевий квиток в одну з розвинених країн ЄС, український пасажир може вже на місці зіткнутися з тим, що чашка кави буде коштувати стільки ж, скільки і квиток в цю країну. Найімовірніше, Туреччина і Єгипет ще довго залишаться основними напрямками для масового відпочинку українців. А перерозподіл турпотоку на курорти ЄС буде йти поступово, разом із зростанням добробуту громадян нашої країни.

Тому більш важливим є те, що з підписанням САП стартувала європейська інтеграція української та європейської авіації. Тобто впровадження норм, правил і стандартів, які наблизять Україну до Європи.

НВ Бізнес поговорив з Андрієм Гуком, Денисом Антонюком та Олександром Ланецьким про перспективи Угоди про Спільний авіаційний простір для бізнесу та пасажирів.

Показати ще новини
Радіо NV
X