Верховний суд Швейцарії став на бік Укрнафти у справі про захоплення активів у Криму

24 жовтня 2018, 12:15

Верховний суд Швейцарії підтвердив правомірність звернення Укрнафти в міжнародний арбітражний суд для захисту своїх активів в Автономній Республіці Крим, незаконно захоплених після анексії півострова Російською Федерацією.

Про це повідомила прес-служба компанії, передає агентство Інтерфакс-Україна.

В Укрнафті нагадали, що після захоплення Криму в 2014 році РФ із застосуванням сили позбула її прав власності на 16 АЗС. Компанія, спираючись на договір між Кабінетом Міністрів України і урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року, подала скаргу до міжнародного арбітражного суду.

Відео дня

Останній визначив Швейцарію як місце арбітражу. Однак РФ не визнала компетенцію міжнародного арбітражного суду і оскаржила рішення міжнародного арбітражного суду, згідно з яким він визнавав наявність у нього юрисдикції, у Верховному суді Швейцарії.

"Верховний суд Швейцарії підтвердив своїм рішенням правомірність міжнародного арбітражного суду розглядати спір за позовом Укрнафти проти РФ на підставі згаданого договору. Відповідно, арбітражне провадження триватиме і найближчим часом очікується остаточне рішення по суті справи. Укрнафта очікує, що це рішення підтвердить її право на компенсацію в $50 млн від РФ за експропріацію майна", - йдеться в повідомленні.

У компанії також зазначають, що рішення Верховного суду Швейцарії також може вплинути на рішення інших судів в аналогічних справах українських компаній проти РФ.


Укрнафта - найбільша нафтовидобувна компанія України. Володіє 537 АЗС в більшості регіонів України. Нафтогазу України належить 50%+1 акція Укрнафти. Компанії, що входять до сфери впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам).

За підсумками 2017 року Укрнафта отримала 444 млн грн чистого прибутку порівняно з чистим збитком в 8,7 млрд грн роком раніше.

Показати ще новини
Радіо NV
X