Верховна Рада скасувала квартальні перевірки українських підприємств

3 листопада 2016, 13:24
Верховна Рада скасувала квартальні перевірки підприємств і залишила річні

За закон про основні засади державного контролю у сфері господарської діяльності щодо лібералізації системи державного контролю №2418а у другому читанні і в цілому проголосували 232 депутати, передає liga.net.

Відео дня

Відзначається, що тепер планові перевірки проводяться за річним планом, який затверджується органом контролю не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. При цьому зміни в річні плани не допускаються.

Діюча норма передбачала щорічні або квартальні перевірки, які повинні були узгоджуватися до 1 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа місяця кварталу, що передує плановому.

Щорічно до 1 квітня органи контролю готують звіти щодо виконання річних планів за попередній рік. Ця інформація має бути оприлюднена на офіційних веб-сайтах органів контролю, дані про перевірку вносяться в інтегровану автоматизовану систему державного контролю. Термін перевірки підприємства не може перевищувати десяти робочих днів. Перевірка суб'єктів малого підприємництва не може бути довше п'яти днів. Сумарна тривалість усіх перевірок підприємства протягом року не може перевищувати 30 робочих днів. Якщо мова йде про суб'єктів малого підприємництва - 15 робочих днів.

Позапланові перевірки допускаються у разі виявлення та підтвердження недостовірних даних, заявлених суб'єктом господарювання у документах обов'язкової звітності. Також така перевірка можлива при зверненні фізичної особи про порушення, які завдали йому шкоди.

Нагадаємо, що даний законопроект був поданий в парламент в липні 2015 р. Законопроект був прийнятий Верховною Радою за основу в листопаді 2015 р.

Показати ще новини
Радіо NV
X