Верховна Рада пропонує відстрочити сплату податків непрацюючим підприємцям

10 січня 2017, 14:41
Голова парламентського комітету з питань промполітики та підприємництва Віктор Галасюк з фракції Радикальної партії і голова цієї фракції Олег Ляшко зареєстрували у Верховній Раді законопроект, щоб дати три місяці ("сплячим") фізособам-підприємцям, що не отримують доходів (укр. – ФОП), на припинення такої діяльності без сплати запровадженого для них з 1 січня єдиного соцвнеска (ЄСВ), передає Інтерфакс-Україна

"Пропонується забезпечити фізичним особам-підприємцям перехідний період (3 місяці) для проведення необхідних реєстраційних дій щодо припинення господарської діяльності у разі, якщо вони її фактично не здійснюють або не планують здійснювати", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту №5633 про забезпечення прав і законних інтересів суб'єктів малого і середнього підприємництва.

Відео дня

Також автори законопроекту зазначають, що через пізнє прийняття поправок в Податковий кодекс у "сплячих" ФОП та самозайнятих осіб було всього чотири дні, щоб з нового року уникнути сплати ЄСВ у розмірі 704 грн щомісяця.

"Така ситуація спровокувала масові черги у державних реєстраторів та підвищила рівень соціальної напруженості. Значна частина ФОП через адміністративні складнощі, несподіваної зміни законодавства і необізнаність не встигла за такий короткий термін завершити реєстраційні дії і буде змушена сплатити ЄСВ у 2017 році", – констатували автори.

Раніше повідомлялося, що в Україні за останні тижні закрилися понад 128 тисяч фізосіб-підприємців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X