Верховна Рада наблизила ліквідацію Нацкомфінпослуг

7 липня 2016, 17:09
Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроект, який передбачає ліквідацію Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), передає Інтерфакс-Україна

Згідно з документом, функції комісії передадуть Національному банку України (НБУ) та Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР).

За проект №2413-а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг" проголосували 235 народних депутатів .

Відео дня

Документ входить у перелік законів, затвердження яких дозволить Україні отримати черговий транш кредиту Міжнародного валютного фонду.

Однак на засіданні в четверг, 7 липня, депутати не змогли проголосувати за закон в цілому. Як пояснили у фракції Народний фронт, законопроект потребує доопрацювання.

Розділення Нацкомфінпослуг розглядали ще в кінці минулого року. Однак ліквідувати комісію депутатам не вдалося.

Відповідно до законопроекту, нагляд і регулювання ринку страхових, лізингових та факторингових компаній, кредитних спілок, бюро кредитних історій, ломбардів та інших фінансових компаній перейдуть до НБУ.

НКЦПФР займеться регулюванням недержавних пенсійних фондів і фондів фінансування будівництва, а також фондів операцій з нерухомістю. За даними Нацкомфінпослуг, до сфери її відповідальності відноситься близько 2,5 тис. фінансових установ.

Також документом передбачено скасування закону "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати" та декрету Кабінету міністрів "Про довірчі товариства" з метою усунення надмірного регулювання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X