Верховна Рада може знизити ренту на видобуток нафти і газоконденсату

16 грудня 2016, 13:54
Парламентський комітет з питань податкової та митної політики хоче знизити ренту для компаній, що здійснюють видобуток нафти і газоконденсату

Про це заявила глава комітету з податкової політики Ніна Южаніна.

Нагадаємо, що рентна плата на наступний рік повинна була залишитися рекордно високою - 45% від видобутої нафти. За останні десять років вона зросла з 14 до 45%. За період, коли ставка рентної плати на нафту зросла втричі, обсяг видобутку сировини скоротився з 4,3 млн тонн у 2005 році до 2,7 млн тонн.

Відео дня

У січні-червні 2016 року Україна скоротила видобуток нафти на 11,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року - до 801,9 тисяч тонн. В наступному році видобуток, як очікують нафтові компанії, впаде ще на 15%, якщо ставка ренти не буде знижена.

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) раніше звернулася до Кабміну з проханням знизити рентну ставку на нафту. Підтримали ініціативу щодо зниження рентної плати за видобуток нафти і газоконденсату і в Асоціації газодобувних компаній України.

"Якщо ми хочемо не залежати від імпорту вуглеводнів, необхідно знижувати рентну ставку. Тим більше, що ставка рентної плати на нафту і газоконденсат у нас набагато вище, ніж у сусідніх країнах", - вважає виконавчий директор асоціації Роман Опимах.

Нагадаємо, що в Україні нафту і газоконденсат видобуває понад 20 компаній, частина з яких з європейськими інвестиціями.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X