«Це не тиск на бізнес». Венедиктова прокоментувала обшуки на АрселорМіттал Кривий Ріг та Метінвесті

18 лютого, 08:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ірина Венедіктова (Фото:Офіс генпрокурора)

Ірина Венедіктова (Фото:Офіс генпрокурора)

Глава Офісу генпрокурора Ірина Венедиктова зазначила, що обшуки на АрселорМіттал Кривий Ріг та Метінвесті - різні історії. Вона додала, що це не тиск на бізнес.

Голова Офісу генпрокурора Ірина Венедиктова заявила, що обшуки на підприємствах АрселорМіттал Кривий Ріг та Метінвест не є тиском на бізнес та пов'язані з питаннями сплати податків та, можливо, з екологією.

Відео дня

Про це вона розповіла у інтерв'ю Forbes Україна.

«Обидві історії, пов'язані зі сплатою податків, також може йтися про екологію. Однак це різні справи з різною історією», — зазначила Венедиктова.

Вона зазначила, що справа проти АрселорМіттал Кривий Ріг триває понад два роки. За словами Венедиктової, деякі співробітники компанії, пов'язані з ухиленням від сплати податків, вже повідомили про підозри.

«Це не тиск на бізнес, а історія кримінальної юстиції та справедливої сплати податків. АрселорМіттал Кривий Ріг спілкується із нашим департаментом захисту інвестицій. Коли закон на стороні компаній, вони можуть відстоювати свою позицію і отримують від нас захист», — заявила глава Офісу генпрокурора.

В той же час Венедиктова зазначила, що Метінвест зовсім нова справа і говорити з цього приводу ще рано.

" Побачимо, на що вийде слідство", - зазначила представниця генпрокуратури.

Нагадаємо, що 5 січня в ArcelorMittal Кривий Ріг заявили про арешт прокуратурою всіх рахунків підприємства у рамках розслідування щодо рентних платежів.

У свою чергу у прокуратурі заявили, що заарештовували лише окремі рахунки підприємства . У відомстві додали, що арешт стосувався рахунків, з яких нібито не провадилися відрахування зі сплати податків, зборів та інших загальнообов'язкових платежів, а також виплати заробітної плати.

В АМКР же заявили, що зарплатний рахунок все ж таки був заморожений , а правоохоронні органи « паралізували роботу підприємства». 20 січня стало відомо, що суд дозволив частково розблокувати рахунок «АрселорМіттал Кривий Ріг» , з якого підприємство виплачує зарплати та податки.

1 лютого представники СБУ, БЕБ та прокуратури провели обшуки на ГЗК групи Метінвест у Кривому Розі.

У Бюро економічної безпеки заявили про проведення слідчих дій на чотирьох підприємствах.

За версією БЕБ, «посадові особи [цих] компаній у період 2018—2020 років здійснили умисне ухилення від сплати податків у сумі близько 18 млрд грн, чим завдали державному бюджету збитків у особливо великих розмірах».

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X