«Це не тиск на бізнес». Венедиктова прокоментувала обшуки на АрселорМіттал Кривий Ріг та Метінвесті

Ірина Венедіктова (Фото:Офіс генпрокурора)
Глава Офісу генпрокурора Ірина Венедиктова зазначила, що обшуки на АрселорМіттал Кривий Ріг та Метінвесті - різні історії. Вона додала, що це не тиск на бізнес.
Голова Офісу генпрокурора Ірина Венедиктова заявила, що обшуки на підприємствах АрселорМіттал Кривий Ріг та Метінвест не є тиском на бізнес та пов'язані з питаннями сплати податків та, можливо, з екологією.
Про це вона розповіла у інтерв'ю Forbes Україна.
«Обидві історії, пов'язані зі сплатою податків, також може йтися про екологію. Однак це різні справи з різною історією», — зазначила Венедиктова.
Вона зазначила, що справа проти АрселорМіттал Кривий Ріг триває понад два роки. За словами Венедиктової, деякі співробітники компанії, пов'язані з ухиленням від сплати податків, вже повідомили про підозри.
«Це не тиск на бізнес, а історія кримінальної юстиції та справедливої сплати податків. АрселорМіттал Кривий Ріг спілкується із нашим департаментом захисту інвестицій. Коли закон на стороні компаній, вони можуть відстоювати свою позицію і отримують від нас захист», — заявила глава Офісу генпрокурора.
В той же час Венедиктова зазначила, що Метінвест зовсім нова справа і говорити з цього приводу ще рано.
" Побачимо, на що вийде слідство", - зазначила представниця генпрокуратури.
Нагадаємо, що 5 січня в ArcelorMittal Кривий Ріг заявили про арешт прокуратурою всіх рахунків підприємства у рамках розслідування щодо рентних платежів.
У свою чергу у прокуратурі заявили, що заарештовували лише окремі рахунки підприємства . У відомстві додали, що арешт стосувався рахунків, з яких нібито не провадилися відрахування зі сплати податків, зборів та інших загальнообов'язкових платежів, а також виплати заробітної плати.
В АМКР же заявили, що зарплатний рахунок все ж таки був заморожений , а правоохоронні органи « паралізували роботу підприємства». 20 січня стало відомо, що суд дозволив частково розблокувати рахунок «АрселорМіттал Кривий Ріг» , з якого підприємство виплачує зарплати та податки.
1 лютого представники СБУ, БЕБ та прокуратури провели обшуки на ГЗК групи Метінвест у Кривому Розі.
У Бюро економічної безпеки заявили про проведення слідчих дій на чотирьох підприємствах.
За версією БЕБ, «посадові особи [цих] компаній у період 2018—2020 років здійснили умисне ухилення від сплати податків у сумі близько 18 млрд грн, чим завдали державному бюджету збитків у особливо великих розмірах».
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.