Велику українську мережу заправок остаточно визнали винною у змові на паливному ринку

22 листопада 2017, 12:07
Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу Антимонопольного комітету (АМКУ) і зобов'язав компанію AMІК Україна (раніше - ПІІ Лукойл-Україна) сплатити штраф 12,5 млн грн, накладений за узгоджені антиконкурентні дії на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів

Про це повідомила прес-служба АМКУ.

Нагадаємо, що у 2016 році АМКУ оштрафував 7 операторів АЗС сумарно на 204,3 млн грн за узгоджені антиконкурентні дії на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів в період з січня 2013 по січень 2016 року.

Відео дня

Зокрема, були оштрафовані компанії ОККО-Нафтопродукт на 77,9 млн грн, ВОГ Рітейл - на 54,4 млн грн, Альянс Холдинг - на 39,7 млн грн, Золотий екватор - на 16,2 млн грн, AMІK Україна (раніше Лукойл) - на 12,5 млн грн, Сокар петролеум - на 2,5 млн грн, Парралель - на 1,4 млн грн.

На думку АМКУ, такі дії операторів АЗС привели до усунення цінової конкуренції між нафтотрейдерами і спонукали інших учасників ринку встановлювати свої роздрібні ціни на необгрунтованому рівні і, як наслідок, це призвело до зниження конкуренції на ринку загалом.

Всі оператори тоді звернулися до суду для скасування цього рішення.

6 і 20 березня Господарський суд Києва скасував штрафи АМКУ для компаній WOG Рітейл та Золотий екватор (мережа АЗС WOG) 54,3 млн грн і 16,2 млн грн відповідно.

При цьому пізніше Господарський суд Києва відмовив компанії Альянс Холдинг (оператор мережі автозаправних станцій під брендом Shell) у скасуванні накладеного на неї АМКУ штрафу в розмірі 39,7 млн грн.

У квітні суд став на бік компанії ОККО та скасував накладений АМКУ штраф в розмірі 77,9 млн грн за узгоджені антиконкурентні дії на ринку.

Крім того, 21 червня суд скасував штрафи для AМІК Україна, а 4 липня - для Socar Petroleum.

При цьому у листопаді Вищий господарський суд України зобов'язав компанію Паралель-М, що належить СКМ Ріната Ахметова, сплатити 1,4 млн грн штрафу за узгоджені антиконкурентні дії на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами.

Показати ще новини
Радіо NV
X