Великобританія вперше з XIX століття на добу відмовилася від вугілля для виробництва електроенергії

24 квітня 2017, 17:38
194
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Великобританія вперше з XIX століття добу не виробляла електрику з вугілля

Вперше з кінця XIX століття Великобританія протягом доби (24 годин) не виробляла електричну енергію на основі вугільної генерації

За даними National Grid Plc, 21 квітня стало поворотним моментом у програмі поетапної відмови від використання вугілля до 2025 року, передає Інтерфакс-Україна. До цього самим тривалим "безвугільним" періодом було 19 годин в травні минулого року.

Вугілля є одним з найсильніших джерел забруднення серед викопних видів палива. Податок на викиди шкідливих речовин вже призвів до того, що вугільні електростанції стали економічно невигідними. Поступово Великобританія переходить на відновлювані джерела енергії (ВДЕ) - вітер і сонячне світло, відзначає BBC.

На продовженні використання вугілля наполягає промисловість, тому повністю відмовитися від вугілля планується лише до 2025 року.

У грудні 2015 року у Великобританії закрилася остання глибока вугільна шахта Келлінглі, яка розташовувалася в Йоркширі на півночі Англії. У ній на 800-метровій глибині працювали 450 осіб.

Поки в країні продовжують працювати кілька вугільних кар'єрів.

Перша вугільна електростанція запрацювала у Британії в 1882 році. У 2016 році частка вугільних електростанцій впала до 9% від загального обсягу генерації порівняно з 23% роком раніше.

У липні минулого року фахівці Всесвітнього фонду дикої природи та інших організацій підготували доповідь, згідно якій збитки від роботи вугільних електростанцій у Європі оцінюється в 23 тис. передчасних смертей в рік. У доповіді говориться, що забруднене вугільними електростанціями повітря може поширюватися на сотні кілометрів, у тому числі і через кордони між країнами. Таким чином, фактично шкідливі викиди вдихають не тільки жителі держав, де знаходяться ці станції, але й жителі сусідніх країн.

У Європейському союзі в кінці 2015 року працювали 280 вугільних електростанцій. На вугілля в 2015 році довелося 24% електроенергії, що виробляється в ЄС.

Частка вугілля в енергетиці Європи скорочується, але поки деякі країни, включаючи Польщу і Чехію, не планують повністю відмовитися від цього виду електроенергії.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися