Великий виробник сигарет заявив про різке зростання нелегального ринку

3 жовтня 2018, 08:10

У січні-червні 2018 року нелегальний ринок сигарет зріс удвічі - до 4,5%.

Про це повідомив генеральний директор JTI Україна Пол Холловей в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Нелегальний ринок зростає. Відповідно до останнього звіту компанії TNS, частка нелегальних сигарет на ринку становить вже 4,5%. Динаміка тривожна, так як протягом цього року нелегальний ринок зріс більш ніж удвічі. Ми прогнозуємо, що якщо уряд не буде дотримуватися восьмирічного плану і постійно планувати щось понад домовленого, наприклад, підвищувати акциз на 30% щорічно замість 20%, то нелегальний ринок зростатиме й надалі", - сказав він.

Відео дня

За словами гендиректора, зростання нелегального ринку відбувається переважно за рахунок контрабанди, а із загальної цифри по нелегальному ринку на контрафакт припадає 0,8%.

"Хоча в доларовому еквіваленті ціни в Україні відносно низькі, ми спостерігаємо ситуацію, коли дуже багато невідомих брендів сигарет приходять в Україну з ОАЕ", - зазначив Холловей, додавши, що є бренди, які потрапляють на український ринок через магазини безмитної торгівлі Duty Free.

"Дослідження ринку показують, що деякі компанії продають в мережах безмитної торгівлі бренди дешевше, ніж вони продають їх на українському ринку. Саме таким чином ця продукція потрапляє на український ринок", - сказав гендиректор компанії.


JTI - одна з найбільших міжнародних тютюнових компаній. В Україні представлена тютюновою фабрикою в Кременчуці (Полтавська обл.). Продукція компанії реалізується в Україні, а також експортується в 17 країн. Частка експорту становить 34%, інша частина продукції реалізується на внутрішньому ринку. Найбільш відомими брендами компанії є Sobranie, Winston, Camel, Glamour і LD.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X