Великий український агрохолдинг домігся реструктуризації $1,1 млрд боргу

21 серпня 2018, 19:33

Агрохолдинг Мрія - один з найбільших в Україні - здійснив реструктуризацію заборгованості обсягом $1,1 млрд. У результаті, загальна боргове навантаження зменшиться більш ніж в три рази - до $309,5 млн.

Про це йдеться в офіційному повідомленні компанії.

"Нам вдалося реструктуризувати 13 незабезпечених банківських кредитів, сім кредитів постачальників, одну програму ECP і два випуски єврооблігацій в один, єдиний забезпечений борговий інструмент", - зазначив гендиректор Мрії Саймон Чернявський.

Відео дня

Отримана сума включає $49,3 млн реструктуризованого забезпеченого боргу, $208,1 млн реструктуризованого незабезпеченого боргу, $46 млн робочого капіталу і $6,1 млн нових лізингових програм на закупівлю обладнання.

Процес реструктуризації боргу зайняв більше трьох років.

"Компанія буде обслуговувати реструктурований незабезпечений борг відповідно до погодженого графіка процентних та основних платежів нових забезпечених цінних паперів, випущених відповідно до умов реструктуризації", - йдеться в повідомленні.

Згідно з умовами реструктуризації, всі активи Мрії, включаючи весь земельний банк, інфраструктуру, виробництво та обладнання, передані у власність нової холдингової компанії Mriya Farming PLC (Великобританія) шляхом продажу.

В результаті Mriya Farming PLC стала холдинговою компанією для всіх компаній групи Мрія. Холдингова компанія повністю належить існуючим кредиторам Мрії.

23 серпня Мрія почне публічний аукціон з продажу нових цінних паперів, виданих існуючим кредиторам Mriya Agro Holding Public Limited (в процесі ліквідації), які не брали участі в реструктуризації або побажали отримати свої частки в грошовому еквіваленті. Після закриття аукціону компанія розподілить грошові надходження згідно з умовами меморандуму.

Радниками кредиторів щодо реструктуризації виступили Rothschild, Hogan Lovells і Latham & Watkins.


Мрія - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогодні його земельний банк становить 165 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 тис. тонн.

У серпні 2014 року агрохолдинг Мрія допустив технічний дефолт. У лютому 2015 року контроль над активами компанії перейшов кредиторам, які призначили новим генеральним директором Саймона Чернявського. До кінця 2015 року борг перед кредиторами склав $1,1 млрд.


IFC - один з найбільших кредиторів Мрії. В рамках узгодженого кредиторами Мрії плану реструктуризації заборгованості перед забезпеченими кредиторами, за домовленістю з агрохолдингом, IFC звертає стягнення на предмети забезпечення раніше наданих кредитів, шляхом прийняття предметів іпотеки/застави у власність. Після прийняття у власність IFC, всі об'єкти будуть передані назад в фінансовий лізинг Мрії на узгоджених умовах. Процес реструктуризації зменшить забезпечені кредити на 52% до $62 млн, а незабезпечені - на 77% до $213 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X