Великий російський виробник міндобрив зазнав мільйонних збитків через санкції України

10 серпня 2018, 15:59

Російська компанія ЄвроХім визнала збиток у розмірі $25 млн від вибуття дистриб'юторських активів в Україні.

Про це повідомили у компанії, передає Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що після введення на початку року в Україні заборони на імпорт певних видів продукції з подальшим введенням додаткових санкцій відносно великого числа російських постачальників ЄвроХім прийняв рішення про продаж 100% своїх дистриб'юторських активів в країні (2 українські компанії) непов'язаним сторонам.

Відео дня

До кінця травня ЄвроХім продав 100% акцій обох компаній за $53 млн. Винагорода підлягає сплаті через 5 років, теперішня вартість склала $29 млн. Чисті активи проданих "дочок" перевищують цю суму і оцінюються майже в $55 млн.


ЄвроХім - один з найбільших в світі виробників міндобрив. До складу групи входять російські заводи Невинномиськ Азот, Новомосковський Азот, Фосфорит, Білоріченська міндобрива і Ковдорський ГЗК, литовський завод фосфорних добрив Lifosa і завод в Бельгії EuroChem Antwerpen.

Основним акціонером Єврохіму є Андрій Мельниченко, який контролює через кіпрську AIM Capital SE 90% групи. Ще 10% - у кіпрської Midstream Group Limited, бенефіціаром якої є головний виконавчий директор компанії Дмитро Стрежнєв.


Нагадаємо, у травні 2017-го набули чинності антидемпінгові мита на імпорт карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (КАС) в розмірі 31,84% з Росії.

У вересні Військова прокуратура Генеральної прокуратури вимагала від МЕРТ запровадити санкції проти російських виробників мінеральних добрив.

За даними відомства, кошти, сплачені так званим "ДНР" і "ЛНР" за "розмитнення" міндобрив, в подальшому використовувалися для фінансування незаконних збройних формувань.

Одразу після цього Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запровадило санкції відносно низки підприємств групи Єврохім, а також інших російських постачальників міндобрив.

Показати ще новини
Радіо NV
X