Великий агрохолдинг відновив кредитування

30 січня 2017, 15:39
Сума кредиту, отриманого Мрією в 2016 році, склала $46 млн і спрямована на операційну діяльність, у тому числі на закупівлю нової техніки

Про це в інтерв'ю Бізнесу повідомив генеральний директор компанії Саймон Чернявський.

"В кінці 2016 року ми повністю розрахувалися за цим кредитом і відновили кредитну лінію на 2017 р. в такому ж розмірі – $46 млн, - прокоментував Чернявський. - Цих коштів нам повинно вистачити, щоб обробити земельний банк, виростити заплановані культури та "дожити" до збирання врожаю без надмірностей. Звичайно, хотілося б на осінь придбати додаткову техніку, щоб швидше зібрати врожай і швидше відсіятися на наступний рік. Тому не виключаю, що, якщо навесні все буде добре — і з реструктуризацією, і в полях, ми зможемо просити додаткове фінансування вже на інвестиційні проекти, зокрема на техніку".

Відео дня

Раніше агрохолдиннг розраховував на поповнення робочого капіталу в розмірі $50 млн в 2016 році. Коментуючи цю цифру, CEO Мрії зазначив, що це сума, яка була необхідна компанії для виконання виробничого плану, але, "враховуючи пізніше фінансування в минулому році, в компанії з запізненням почали сезон, переглянули техкарти і прийняли рішення відмовитися від деяких технологічних операцій та частково замінити дороге насіння більш демократичним за ціною. Звідси і скорочення "бюджету": ми "заощадили" тоді близько $5 млн", - сказав Саймон Чернявський.

Нагадаємо, що в серпні 2014 року Мрія не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов'язаннями і оголосила дефолт. Сукупна заборгованість агрохолдингу з урахуванням гарантій та поручительств, наданих Мрією компаніям, афільованим з сім'єю Гут, на момент оголошення дефолту становила $1,3 млрд. З лютого 2015 року контроль над активами Мрії перейшов до її кредиторів – переважно європейським і американським інвесторам, які прийняли рішення зберегти Агрохолдинг. На початку лютого 2015 року був призначений новий менеджмент Мрії, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдеров агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який на сьогоднішній день складає $1,1 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X