Великі іспанські банки заявили про відхід з Каталонії

6 жовтня 2017, 11:08
Іспанський банк Banco Sabadell вирішив перемістити свій головний офіс з Барселони в Аліканте на південному сході країни через імовірність оголошення незалежності Каталонії

Про це повідомляє El Pais.

У банку заявили, що запланували цей крок "для захисту інтересів наших клієнтів, акціонерів і співробітників".

Крім того, рішення покинути Каталонію також розглядає третій за величиною банк автономії - CaixaBank. Офіс банку хочуть перемістити в Мадрид, де банк має дочірня компанія MicroBank, або на Пальма-де-Майорку.

Відео дня

Банк заявив, що найбільша небезпека для клієнтів полягає в тому, що CaixaBank може залишитися поза єврозоною і вони залишаться без доступу до основної ліквідності Європейського центрального банку та захисту Фонду гарантування вкладів.

Раніше повідомлялося, що лідер Каталонії Карлес Пучдемон закликав Мадрид до переговорів про відокремлення регіону за участю посередників. Але уряд Іспанії відкинув цю пропозицію.

1 жовтня в Каталонії пройшов референдум, на якому, за словами місцевої влади, каталонці проголосували за незалежність від Іспанії.

У той же час, центральна влада країни заявляє, що референдум не відбувся.

У Єврокомісії заявили, що проведений в Каталонії референдум про незалежність був незаконним з точки зору Конституції Іспанії.

День проведення референдуму в регіоні супроводжувався зіткненнями між каталонцями і правоохоронцями. За останніми даними, постраждали більше тисячі людей. Крім того, поліція Каталонії заявила, що розслідує загибель трьох осіб.

Пізніше міністр економіки Іспанії Луїс де Гіндос виключив можливість отримання Каталонією незалежності.


Banco Sabadell - банк є другим за розміром каталонським фінансовою установою та четвертим за активами у всій Іспанії.


CaixaBank - третє за розміром активів фінансова установа в Іспанііа. Була створена в 2011 році як Caja de Ahorros y Pensiones de Barcelona (La Caixa). Має 5,228 офісів, 32,242 співробітника і 13,8 млн клієнтів.

Станом на 2015 рік активи CaixaBank дорівнювали $409.8 млрд.

Акції компанії котируються на Мадридській фондовій біржі і є частиною індексу IBEX 35.


Показати ще новини
Радіо NV
X