Великі інвестори виступили проти реорганізації Турбоатома і Центренерго

29 вересня 2017, 11:14
Одна з найбільших в Україні інвестиційних компаній Dragon Capital за підтримки іноземних і місцевих інвесторів направила лист до прем'єр-міністра України, уряда, а також ряду міжнародних організацій, в якому висловила глибоку стурбованість реорганізацією компаній Центренерго і Турбоатом

Відзначається, що стурбованість інвесторів викликана запропонованою державними органами схемою реорганізації даних публічних компаній, у яких держава володіє більше ніж 75%, в акціонерні компанії закритого типу.

Відео дня

"Така зміна типу цих та подібних товариств, на нашу думку, загрожує безповоротними негативними наслідками для фондового ринку України та непрозорою приватизацією", - відзначили в інвесткомпанії.

"Питання хто від цього виграє? Точно не держава. У разі, якщо вказані збори акціонерів відбудуться і запропоновані рішення будуть ухвалені, як Турбоатом, так і Центренерго зіткнуться з вимогами міноритарних акціонерів про обов’язковий викуп акцій, що в цілому може коштувати до 2 млрд грн. Натомість, ці витрати можна було б спрямувати на виплату дивідендів державі та іншим акціонерам або інвестувати в модернізацію виробництва. Від цього можуть мати переваги дві категорії – перша яка не зацікавлена в приватизації, тому що сидить на потоках компаній, які генерують постійний грошовий потік. Тому і не зацікавлені у введенні незалежних директорів у спостережну раду. А друга - це потенційний покупець, який не хоче платити ринкову вартість і мати ринкових конкурентів на аукціоні. Йому вигідніше зробити так, щоб компанії оцінили не по ринку, а "незалежний" експерт и провести приватизацію за конкурсом по певним вимогам, які можно наладнати під певного покупця", - йдеться у тексті листа, який є у розпорядженні НВ Бізнес.

На думку авторів, запланована зміна юридичного статусу різко знизить вартість державних пакетів акцій у Центренерго і Турбоатомі, які перевищують 75%, буде мати жахливі наслідки для функціонування вітчизняного фондового ринку і підірве перспективи прозорої та ефективної приватизації цих активів (особливо якщо продаж державних пакетів даних компаній буде організований через непрозорі тендери, а не відкриті аукціони).

Підкреслюється, що Dragon Capital і група іноземних та українських інвесторів, які підтримали цей лист, виступають проти такої реорганізації і пропонують альтернативне і більш дешеве для держави рішення.

"Інвестори та учасники ринку пропонують альтернативне та набагато дешевше вирішення проблеми, яке дозволить Центренерго та Турбоатому уникнути санкцій та буде повністю відповідати вимогам Закону. Держава, як мажоритарний акціонер, має просто привести спостережні ради цих компаній у відповідність із законодавством шляхом призначення незалежних директорів та поставити вимогу, щоб ці компанії пройшли процедуру лістингу хоча б на одній фондовій біржі", - наголошується у листі.

Вказується, що така європейська практика є частиною українського законодавства та має на меті покращення прозорості, що дуже важливо перед проведенням запланованої на найближчий час приватизації. Це усуне будь-які конфлікти між компаніями та ринковим регулятором та посилить їх стандарти корпоративного управління та інвестиційну привабливість, що у свою чергу покращить перспективи приватизації та подальшого розвитку фондового ринку України.

Нагадаємо, що наглядові ради Центренерго і Турбоатома вже призначили позачергові загальні збори акціонерів (Турбоатом - на 3 жовтня, Центренерго - 11 жовтня), щоб прийняти рішення про реорганізацію у приватні акціонерні товариства.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X