Загроза домінуванню Китаю. У Швеції знайшли велике родовище рідкісноземельних металів

13 січня, 10:32
На півночі Швеції знайшли велике родовище рідкісноземельних металів (Фото:TT NEWS AGENCY via REUTERS)

На півночі Швеції знайшли велике родовище рідкісноземельних металів (Фото:TT NEWS AGENCY via REUTERS)

На півночі Швеції знайшли найбільше у Європі родовище рідкісноземельних металів.

У Швеції знайшли найбільше у Європі родовище рідкісноземельних металів, які необхідні для виробництва електромобілів, вітрових турбін та інших високотехнологічних процесів.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні гірничодобувної компанії LKAB.

Родовище було знайдено неподалік міста Кіруна на півночі країни. За даними LKAB, запаси родовища Per Geijer перевищують мільйон тонн.

«Це хороша новина не лише для LKAB, регіону та шведського народу, а й для Європи та клімату. Це найбільше відоме родовище рідкісноземельних елементів у нашій частині світу, і воно може стати значним будівельним блоком для виробництва критично важливої сировини, яка є абсолютно необхідною для "зеленого переходу", - зазначив гендиректор групи LKAB Ян Мострем.

LKAB вже розпочала підготовку штреку завдовжки кілька кілометрів на глибині приблизно 700 метрів у існуючій шахті Кіруна до нового родовища.

У компанії заявили, що планують подати заявку на концесію на розробку 2023 року. Фактична розробка родовища, видобуток сировини і постачання його на ринок може початися не раніше ніж через 10-15 років, після проведення всіх досліджень, екологічних експертиз і погоджень уряду.

На даний момент у Європі не видобувають рідкісні елементи і регіон залежить від імпорту цих мінералів. На ринку домінує Китай.

Очікується, що попит на цю сировину різко зросте внаслідок електрифікації, що призведе до глобальної нестачі пропозиції. За прогнозом Єврокомісії до 2030 року попит на рідкісноземельні елементи для електромобілів та вітрових турбін зросте більш ніж у п'ять разів.

Раніше повідомлялося, що виробник електрокарів Tesla продав рекордну кількість електромобілів у 2022 році.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X