Велика українська мережа АЗС закриє третину своїх заправок

2 серпня 2018, 09:03

Засновник мережі БРСМ-Нафта Андрій Біба прийняв рішення достроково розірвати договір оренди 63 АЗС, які належать екс-міністру часів Януковича Едуарду Ставицькому.

Про це він повідомив профільному виданню enkorr.

"Договір про оренду дійсний до 1 вересня 2019 року. Але оскільки з боку Ставицького неодноразово робилися спроби рейдерського захоплення торгової марки і моєї частини АЗК, я прийняв рішення розірвати договір оренди, щоб раз і назавжди закінчити цю історію", - зазначив Біба.

Відео дня

Передача станцій відбуватиметься впродовж серпня, у цей час відбуватиметься вивезення торгового обладнання і палива, що залишається в резервуарах АЗС. Крім того, АЗС будуть дебрендовані, розповів він.

"Ми досягли джентльменської угоди про вивезення свого майна. Було зустрічне побажання про використання нашого торгового знака, але тут наша позиція жорстка - під брендом БРСМ будемо торгувати тільки ми", - сказав Біба.

Крім того, він додав, що, найімовірніше, АЗС будуть здані в оренду одному з діючих гравців ринку.

Після виходу з угоди про оренду у Біби залишилася мережа зі 133 АЗС.


Мережа БРСМ заснована в 1995 році Андрієм Бібою і Олегом Поліщуком. У 2007 році Поліщук продав свої 50% акцій мережі Едуарду Ставицькому. За час роботи останнього в уряді з 2010 по 2013 року мережа БРСМ зросла в 5 разів (з 26 до 130 АЗС). Після вибуху АЗК компанії в Переяславі-Хмельницькому (квітень 2014 роки) і хвилі розслідувань про причетність до цього бізнесу Едуарда Ставицького його частка перейшла компанії Фриз Ойл Груп, а обидва акціонера виїхали за кордон, де перебувають досі. У 2016 році партнери розділили бізнес навпіл, кожному відійшло по 63 АЗС. Наразі станції Ставицького перебувають в управлінні компанії Стейт Ойл, що контролюється Андрієм Бібою.

У 2016 році між Бібою і Ставицьким виник конфлікт, який вийшов в публічну площину влітку 2017 го. Ставицький подав позови з вимогою відібрати у Біби права на товарний знак БРСМ-Нафта, а також домігся арешту його активів у вигляді корпоративних прав у низці компаній. Восени 2017 року сторони підписали мирову угоду і припинили судову тяганину один проти одного.

Показати ще новини
Радіо NV
X