Велика українська мережа АЗС несподівано змінила власників

15 січня 2018, 12:40

Все майно мережі АЗС БРСМ-Нафта виявилося внесеним до статутного капіталу новоствореної київської компанії Імбрем Аурум Лтд. Реєстратором статутного капіталу виступив державний реєстратор, створеного за два місяці до цього комунального підприємства в селі Главані Одеської області.

Про це йдеться в повідомленні компанії Євро Пауер, що управляє мережею АЗС БРСМ-Нафта, передає галузевий портал enkorr.

"Керівництво Євро Пауер заявляє, що його посадові особи, так само як і одноосібний власник незаконно переоформленого майна, яке входить до складу мережі АЗК БРСМ-Нафта. Андрій Біба або його уповноважені на те особи не надавали згоди і не підписували довіреностей чи інших доручень на проведення будь-яких дій з майном мережі АЗК БРСМ-Нафта", - йдеться в заяві Євро Пауер.

Відео дня

Компанія Імбрем Аурум Лтд заснована 15 грудня 2017 року у Києві та зареєстрована на панамську фірму Solferino Casas SA зі статутним фондом 100 млн грн.

Solferino Casas SA з'явилася серед засновників компаній групи БРСМ-Нафта на початку літа 2015 року, ставши власником компанії Побутрембудматеріали, якій раніше належала згоріла нафтобаза в с. Крячки (Київська обл.).

Влітку 2015 року її формальним номінальним власником був вказаний громадянин Нідерландів Роланд Піпер. Він відомий як глава голландського інвестиційного фонду FreezeOil Fund, який восени 2014 року заявив про придбання частки в мережі БРСМ-Нафта. Пізніше стало відомо, що на FreezeOil Fund була переоформлена частка екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького, який раніше був представлений в засновниках БРСМ своєю тещею Валентиною Ушаковою.

Другий акціонер БРСМ Андрій Біба контролював половину мережі через кілька компаній. Їх точний перелік невідомий. Характерно, що за даними Держреєстру, 8 його компаній, серед яких приватне підприємство Віта, Дар-С, БРСМ-Нафта і інші, з 12 січня 2018 року розпочали процедуру припинення госпдіяльності. У кожної з цих компаній є правонаступники, серед засновників яких в тому числі значаться компанії Kornetta Investment Ltd Роланда Піпера.

На яких підставах державний реєстратор вніс АЗС БРСМ-Нафта в статутний капітал Імбрем Аурум Лтд - поки не відомо. Зв'язатися з Імбрем Аурум Лтд не вдалося, зазначений в держреєстрі Мін'юсту контактний номер телефону не обслуговується.


Мережа БРСМ заснована в 1995 році Андрієм Бібой і Олегом Поліщуком. У 2007 році Поліщук продав свої 50% акцій мережі Едуарду Ставицькому. За час роботи останнього в уряді з 2010 по 2013 року мережа БРСМ виросла в 5 разів (з 26 до 130 АЗС). Після вибуху АЗК компанії в Переяславі-Хмельницькому (квітень 2014 роки) і хвилі розслідувань про причетність до цього бізнесу Едуарда Ставицького його частка перейшла компанії Фриз Ойл Груп, а обидва акціонера виїхали за кордон, де знаходяться до сих пір. У 2016 році партнери розділили бізнес навпіл, кожному відійшло по 63 АЗС. На даний момент станції Ставицького знаходяться управлінні компанії Стейт Ойл, контрольованої Андрієм Бібой.

У 2016 році між Бібой і Ставицьким виник конфлікт, який вийшов в публічну площину влітку 2017 го. Ставицький подав позови з вимогою відібрати у Біби права на товарний знак БРСМ-Нафта, а також домігся арешту його активів у вигляді корпоративних прав в ряді компаній. Восени 2017 року сторони підписали мирову угоду і припинили судові тяжби один проти одного.


Нагадаємо, що в кінці минулого року суд зобов'язав компанію Стейт Оіл (керуюча компанія оперативною діяльністю мережі АЗК БРСМ-Нафта) доплатити 1,8 млрд грн податку на прибуток та акцизного податку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X