Дві іноземні компанії задумалися про інвестиції в недобудований рудний комбінат в Україні

6 березня 2018, 12:04

Японська і австрійська компанії зацікавлені в капітальних інвестиціях в Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд (КГЗКОР).

Про це повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) в Twitter.

"Це Kobe Steel і австрійська Hares Engineerig GmbH. Міністерство зацікавлене у передачі в оренду цілісного майнового комплексу КГЗКОР. Про конкретні результати переговорів будемо повідомляти окремо", - сказали у прес-службі МЕРТ, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

У МЕРТ також додали, що група компаній розробила нову технологію переробки окислених руд і зацікавлена ​​в будівництві комплексу переробки на базі КГЗКОР.

Як пише Інтерфакс-Україна, компанії цікавиться КГЗКОР давно. Так, у березні 2009 року під час поїздки тодішнього міністра промполітики України Володимира Новицького у Японію був підписаний меморандум між Мінпромполітики, Kobe Steel та австрійською Hares Engineering про співпрацю з розгляду питання впровадження технології ITMk3 (технології прямого відновлення заліза третього покоління, Ironmaking Technology Mark Three ) на КГЗКОР. Планувалося створити робочу групу з підготовки конкретних пропозицій.

Крім того, у лютому 2017 року в Верховну Раду був внесений законопроект про добудову КГЗКОР, який передбачає залучення інвестора - Української металургійної корпорації (УМК, Київ) - з метою введення в експлуатацію першої черги підприємства протягом п'яти років, а всього комплексу - за 10 років.

Тоді у документі зазначалося, що при будівництві об'єктів КГЗКОР виконані роботи на суму $1,6 млрд, у тому числі вартість української частки незавершеного будівництва становить $884,1 млн.

Орієнтовно загальний обсяг капвкладень на завершення будівництва з перепрофілюванням частини потужностей КГЗКОР оцінювався авторами законопроекту в $500 млн, а необхідний обсяг інвестицій для будівництва першого пускового комплексу - не більше $150 млн.


Kobe Steel, Ltd - одна з провідних японських компаній чорної металургії. У сегменті виробництва нержавіючої сталі компанія є четвертою в Японії. Крім основної діяльності компанія також виробляє вироби з алюмінію і міді, будівельну техніку та ін. Компанія працює під торговою маркою Kobelco.


Hares Engineering Company - дочірня компанія HARES Group - створена в 2004 році для розробки і реалізації проектів в сфері промислового інжинірингу. Компанія має в своєму розпорядженні достатню потужність для впровадження проектів з інжинірингу, будівництва та управління багатьма видами сталеливарних заводів по всьому світу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X