Велика французька компанія зацікавилася виробництвом в Україні енергії зі сміття

19 лютого 2018, 09:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Велика французька компанія Suez зацікавилася концепцією використання сміття для генерації енергії в Україні, а також регіонами для реалізації проектів у цій сфері.

Про це повідомила прес-служба Держенергоефективності.

"Сторони домовилися разом опрацювати фінансову модель встановлення в Україні потужностей з генерації енергії з твердих побутових відходів та підготувати низку потенційних проектів", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

За словами голови Держенергоефективності Сергія Савчука, в Україні є значний потенціал для встановлення подібних потужностей. Щорічно на полігони вивозиться 10 млн тонн сміття, з яких можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1,2 млрд кВт*год електроенергії на рік.

"Встановивши біогазові станції, електроенергію, згенеровану когенераційними установками, можна реалізовувати у мережу за вигідним «зеленим» тарифом, прив’язаним до курсу євро. Для прикладу, сьогодні він становить 12,4 євроценти/кВт*год. Тепло, у свою чергу, постачатиметься споживачам", - зазначив голова відомства.


Suez має понад 160-річну історію та працює на 5 континентах світу у сфері ефективного управління ресурсами, у тому числі, щодо виробництва енергії зі сміття.

Suez має великий досвід з переробки 40 млн тонн відходів на рік у Європі та за кордоном. З них 7 млн тонн використовуються для генерації енергії на 56 заводах.

Серед успішних проектів компанії – завод із переробки 210 тис. тонн відходів у рік для подальшого виробництва енергії. Проект впроваджено у Познані (Польща) в рамках приватно-державного партнерства.

Враховуючи рекомендації Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Suez обрано для реалізації найбільшого у Сербії контракту про державно-приватне партнерство, в межах якого у Белграді буде встановлено завод із переробки 340 тис. тонн сміття на рік і виробництва електроенергії та тепла. Електрична потужність заводу становитиме 25 МВт, а теплова – 56 МВт. Обсяг інвестицій становитиме 300 млн євро.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X