Інтерв'ю з Василем Хмельницьким. Приїхав би сюди R&D-офіс Google, я б їм і приміщення безкоштовно дав, і ще приплачував

30 січня 2021, 09:09
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Василь Хмельницький, інноватор, підприємець і мільйонер, в інтерв'ю журналу НВ розповідає, як швидко зрушити економіку України з мертвої точки, заявляє, що віддалена робота неефективна, і зізнається у любові до покеру і міцного слівця.

У люблений проєкт українського мільйонера Василя Хмельницького — інноваційний парк UNIT.City, що будується на території колишнього мотоциклетного заводу в центрі столиці. Саме тут, в офісі своєї компанії UFuture, що займає простір в одному з готових бізнес-корпусів парку, бізнесмен зустрічається з НВ. І масштабне будівництво житлового та бізнес-кварталів, яке триває тут поруч, тому не перешкода.

Відео дня

Хмельницький, № 33 у списку 100 найбагатших українців зі статками $249 млн, власник київського аеропорту Жуляни, мажоритарний акціонер девелоперської компанії UDP і людина, що створила великі капітали в енергетиці, металургії та нерухомості, 10 років тому раптом кардинально змінила стратегію життя. З типового українського бізнесмена він перетворився на великого імпакт-інвестора і палкого прихильника інновацій та освіти.

Сьогодні у фокусі його уваги — UNIT.City й індустріальний парк у місті Біла Церква, а улюблений спосіб проведення часу — поїздки світовими центрами інновацій від США до Китаю та Ізраїлю.

В UFuture, та й у самому UNIT.City кипить життя, від якого більшість майже за рік пандемії і пов’язаних із нею обмежень відвикли. На відміну від босів західних компаній, що працюють у сфері високих технологій, Хмельницький — противник дистанційної роботи, тому в його компанії на роботу ходять усі.

— Чому вас навчив рік із коронавірусом?

— Навчив бути гнучким і рахувати витрати. Якщо раніше ми говорили: всі зміни для нас — це проблема, бо звикли до стабільного життя, то тепер зміни — це і є стабільне життя. Навчив, що для власників бізнесу віддалена робота співробітників неефективна. Це зручно для менеджерів, зручно для людей, які працюють, але взагалі неефективно для власників. Тому ми всі виходимо в офлайн, бізнес — це командна гра.

Сучасний світ конкурує за 1%, а навіть у Google на віддаленій роботі показники ефективності співробітників просіли на 20−45%. Виживуть лише ті, хто повернеться в офіс, бо бізнес — командна гра, яка має глибоку культуру. Ми одне з одним сперечаємося, ви мене переконуєте, я отримую від вас навичку, ми не доходимо згоди, ми шукаємо компроміси. Весь цей процес, як і команду, збудувати онлайн неможливо. Бізнеси, які не збудують корпоративну культуру, не збудують команду, — програють і зникнуть. Поодинці може працювати фрілансер, але група фрілансерів — це не компанія.

— Тобто ви як забудовник комерційної нерухомості не вірите, що робота трансформується таким чином, що офіси більше не знадобляться? Ви і далі інвестуєте в будівництво офісів?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X